Archiwum

 

 

NA LAUREATÓW CZEKAJĄ

NIEODEBRANE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.

POKÓJ NR 1, OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU,

W GODZ. 8.00 – 16.00.

ZAPRASZAMY!

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

37. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

LUBLIN, 5-6 CZERWCA 2018 

Jury w składzie:

Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Urszula Kostrzewa – instruktorka teatralna, animatorka kultury, reżyserka Teatru Akademickiego UMCS „STOPA”

Patryk Pawelec – Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie 

po wysłuchaniu 46 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 5 czerwca 2018 r. przyznało: 

I NAGRODA – ex aequo

KLAUDIA  SZKUTNIK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie, Instruktor: Iwona Rubacha

KAROLINA TETER, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Starej, Instruktor: Urszula Krawczyk

II NAGRODA – ex aequo

GABRIELA  MISIUREK, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, Instruktor: Ewa  Nawrocka

DOROTA  POŚPIECH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska 

III NAGRODA – ex aequo

WOJCIECH  CABAJ, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Łukowie, Instruktor: Lidia Rychta

GABRIELA  SIKORSKA, Szkoła Podstawowa w Kocku, Instruktor: Anna Śnieżko

BARTOSZ  SMYK, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 32 w Lublinie, Instruktor: Elżbieta Piechnik,

Halina Piątek 

WYRÓŻNIENIA

FILIP  OLSZEWSKI, Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Instruktor: Anna Korneluk

DARIA  LASZEWSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Urszula Bzówka

ANETA  NAZAR, Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Instruktor: Katarzyna Atalska

ANTONI  SOŁTYS, Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie, Instruktor: Grażyna Wiśniewska

MAGDALENA  KREMPLA, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, Instruktor: Marta Mamełka

KATARZYNA  PIWONI, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Ewa Leszczyńska

GRZEGORZ  MARKOWSKI, Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie, Instruktor: Ewa Nowicka

KINGA  KAŁUSZYŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Instruktor: Anna Madej

JULIA  GRZEGORCZYK, Szkoła Podstawowa w Łubkach, Instruktor: Renata Skowrońska

AMELIA  BINDA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu, Instruktor: Ilona Żur

BLANKA  KOWALIK, Szkoła Podstawowa w Sadurkach, Instruktor: Katarzyna Lewandowska

AGATA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

MIKOŁAJ  PĘKSA, Szkoła Podstawowa w Leszkowicach, Instruktor: Agnieszka Sieńczak

ALEKSANDRA  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor: Marta Widyńska 

Jury po wysłuchaniu 60 recytatorów w kategorii klas IV-VI w dniu 6 czerwca 2018 r. przyznało:

NAGRODY:

I NAGRODA – ex  aequo

MARIA  KAMIENIAK, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” w Lublinie, Instruktor: Mateusz Nowak

BARTŁOMIEJ  JUSZKIEWICZ, Szkoła Podstawowa w Konstantynowie, Instruktor: Dorota Andruszkiewicz 

II NAGRODA – ex  aequo

MARIA  MITUŁA, Szkoła Podstawowa w Bychawie, Instruktor: Magdalena Konefał

OSKAR  KOSIŃSKI, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą, Instruktor: Dorota Bis

ILONA  SOŁDACZUK, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach Kolonii, Instruktor: Ewa Koler 

III NAGRODA – ex  aequo

NIKODEM  KAŁUŻNY, Szkoła Podstawowa w Wierzbicy, Instruktor: Jolanta Seroka

MIŁOSZ  SADURSKI, Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, Instruktor: Elżbieta Piechnik, Marta Serafin

JAKUB  WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor: Zofia Kozłowska 

WYRÓŻNIENIA:

ALEKSANDRA  ŚWIĆ, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Renata Stawicka

ANNA  MOJSYM, Szkoła Podstawowa w Podhorcach, Instruktor: Barbara Łapińska

HANNA  BŁASZCZUK, Zespół Szkół w Sawinie, Instruktor: Jolanta Greguła

JULIA  MICHALEWSKA, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, Instruktor: Anna Lasko

ALICJA  PIASZCZYK, Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Wiesława Stefaniuk

KLARA  GABIR, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Elżbieta Mojsa

MACIEJ  RADOMYSKI, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

SEBASTIAN  PISKOR, Szkoła Podstawowa w Telatynie, Instruktor: Janina Urban

NATALIA  DYJAK, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Sławomir Żyłka

NADIA  MAJEWSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Rodziewicz

IDA  KLIMEK, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku, Instruktor: Magdalena Kosz

NATALIA  KOSMOWSKA, Szkoła Podstawowa w Opatkowicach, Instruktor: Patrycja Mazurek

ALEKSANDRA  PYTLAK, Szkoła Podstawowa w Końskowoli, Instruktor: Elżbieta Owczarz

KACPER  WAŚKO, Szkoła Podstawowa w Wysokiem, Instruktor: Lidia Kuryło

ANNA  PIOTROWSKA, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek,

Grażyna Wójtowicz

GABRIELA  BIAŁA, Szkoła Podstawowa w Jackowie, Instruktor: Katarzyna Mariasiewicz

KRZYSZTOF POCHWATKA, Szkoła Podstawowa w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak

ŁUKASZ PARYŁA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Instruktor: Hanna Tołubińska

WIKTORIA  JĘDRYCH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

TOMASZ  SZCZEPANIK, Szkoła Podstawowa w Urszulinie, Instruktor: Anna Szczepanik 

Jury z zadowoleniem zauważa, że poziom tegorocznego konkursu był wyskoki, co znalazło swój wyraz w ilości przyznanych nagród i wyróżnień. Jednocześnie stale przypomina o potrzebie poszukiwania nowego, rzadko wykonywanego repertuaru, bliskiego doświadczeniu i możliwościom interpretacyjnym recytatorów. Przypominamy, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji. Dziękujemy za autentyczne emocje, którymi zechcieliście się z nami podzielić. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej i świadomej recytacji. Dziękujemy Rodzicom i Pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój.

 

 

W DNIACH 5-6 CZERWCA

W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU KULTURY W LUBLINIE

 UL. DOLNA PANNY MARII 3

SPOTKAJĄ SIĘ FINALIŚCI 37. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA

 

I KONCERT, 5 CZERWCA 2018 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

II KONCERT, 5 CZERWCA 2018 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

III KONCERT, 6 CZERWCA 2018 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

IV KONCERT, 6 CZERWCA 2018 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

 

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJ POWIATOWY ZIEMSKI

XXXVII MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W LUBLINIE

18 MAJA 2018 R.

 

 

Jury w składzie:

Aleksandra Chojnacka – instruktor ds. aktywizacji artystycznej seniorów w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Patryk Pawelec – recytator, instruktor ds. recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Po wysłuchaniu 39 prezentacji postanowiło nominować do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie:

 

Kategoria wiekowa: klasy I – III Szkoła Podstawowa

AGATA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz 

Kategoria wiekowa: klasy IV – VI, Szkoła Podstawowa

ANNA PIOTROWSKA, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

MICHAŁ KUBIAK, Szkoła Podstawowa w Krasieninie, Instruktor: Dariusz Starek

KRZYSZTOF POCHWATKA, Szkoła Podstawowa  w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak

Wyróżnienia:

Klasy I – III

SEBASTIAN MICHAŁEKSzkoła Podstawowa w Tomaszowicach, Instruktor: Agnieszka Amilkiewicz-Marek

WIKTORIA WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie, Instruktor: Marzena Piskorek

GUSTAW KRÓL, Szkoła Podstawowa w Osmolicach, Instruktor: Beata Gustaw

NIKODEM ŁABIGA, Szkoła Podstawowa w Krężnicy Jarej, Instruktor: Jolanta Czarnecka

WOJCIECH  GRUDA, Szkoła Podstawowa w Krasieninie, Instruktor: Ewa Rabos 

Klasy IV – VI

EMILIA  OPOLSKA, Szkoła Podstawowa w Garbowie, Instruktor: Agnieszka Nakonieczna, Katarzyna Mikuła

MANUELA GÓRA, Zespół Szkół w Jabłonnie, Instruktor: Agnieszka Brzozowska

SANDRA SKRZYPCZAK, Szkoła Podstawowa w Palikijach, Instruktor: Urszula Rogowska-Misztal

MIKOŁAJ MENDEL, Szkoła Podstawowa w Strzeszkowicach Dużych, Instruktor: Barbara Stachańska

KACPER  ŁUKA, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Edyta Szczerbicka

WANESA WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie, Instruktor: Agnieszka Marzec

JAKUB LIPSKI, Szkoła Podstawowa w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak 

Jury dziękuje wszystkim Uczestnikom, Opiekunom i Organizatorom za przyjazną i twórczą atmosferę spotkania z żywym słowem. Jednocześnie pragnie zwrócić uwagę na nieustanną konieczność pracy nad dykcją, emisją głosu i wyrazistością mowy.

Zachęca też do wnikliwych poszukiwań repertuarowych obejmujących utwory spoza kanonu powszechnie znanych i często prezentowanych na konkursach, a także do głębszej analizy wybieranych do prezentacji scenicznej tekstów.

Podpisy Jury

 

MKR 2018 - REGULAMIN WOJEWÓDZTWA - zobacz i pobierz

MKR 2018 - REGULAMIN POWIAT ZIEMSKI - zobacz i pobierz

MKR 2018 - REGULAMIN MIASTO LUBLIN - zobacz i pobierz

MKR 2018 - KARTA ZGŁOSZENIA - zobacz i pobierz

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO 

XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO 

„PRZEBUDZENI DO ŻYCIA“ W LUBLINIE

LUBLIN, 16 KWIETNIA 2018 R.

  
Jury w składzie: 
Anna Kistelska - główny instruktor ds. żywego słowa i literatury WOK w Lublinie
Bartosz Pietrzyk - student Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży AST we Wrocławiu, lektor
Mieczysław Wojtas - reżyser, pedagog, dyrektor artystyczny Teatru Panopticum
 
po obejrzeniu i wysłuchaniu 23 recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Wyróżnienia otrzymują: 
 
- Marcel Ulewicz - Szkoła Podstawowa nr‭ ‬2‭ ‬im.‭ ‬T.‭ ‬Kościuszki w Łęcznej
- Krystian Kurdziałek - Gimnazjum nr‭ ‬3‭ ‬przy Szkole Podstawowej nr‭ ‬3‭ ‬w Dęblinie
- Emilia Obirek - Zespół Szkół Publicznych w Suścu
- Ewa Skrzypiec - Szkoła Podstawowa im.‭ ‬W.‭ ‬Nałkowskiego w Nowodworze‭ 
 
III NAGRODĘ otrzymuje: 
 
- Aleksandra Dudyk - Bialskie Centrum Kultury Klub Kultury Scena w Białej Podlaskiej
 
II NAGRODĘ otrzymuje: 
 
- Szymon Kęcik - Szkoła Podstawowa nr‭ ‬2‭ ‬im.‭ ‬O.‭ ‬Kolberga w Opolu Lubelskim
 
I NAGRODĘ oraz NOMINACJĘ do finału ogólnopolskiego otrzymują: 
 
- Kacper Siwiak - Łukowski Ośrodek Kultury
- Emilia Winniczuk - Szkoła Podstawowa w Milanowie
 
NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ OTRZYMUJE:
 
- Sławomir Żyłka - Łukowski Ośrodek Kultury
 
Jury z satysfakcją zauważa wyrównany poziom prezentowanych recytacji, jednocześnie zachęca do pracy na techniką artykulacji i szeroko pojętą kulturą słowa. Jury zachęca również do poszukiwania tekstów oddających współczesne nastroje społeczne i stawiających ważne pytania intrygujące młode pokolenie. 
Jury dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie konkursu i stworzenie ciepłej aury wśród uczestników.
 
Podpisy jury:
 
Anna Kistelska
Mieczysław Wojtas
Bartosz Pietrzyk
 
 
XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów*
"PRZEBUDZENI DO ŻYCIA"
 

*W tegorocznej edycji konkursu biorą udział uczniowie II i III KLASY GIMNAZJUM oraz uczniowie VII KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ.


Konkurs „Przebudzeni do Życia” jest organizowany rokrocznie od jedenastu lat. To jedyna ogólnopolska impreza dla recytatorów w wieku gimnazjalnym. W jury zasiadali wybitni aktorzy i eksperci w dziedzinie sztuki żywego słowa, m.in. Dorota Ficoń – aktorka Teatru Witkacego w Zakopanem, Łucja Czarnecka – wykładowca PWST w Krakowie, Lucyna Kozień – dyrektor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, Tadeusz Malak – aktor krakowskich teatrów (Rapsodycznego, Stu, Słowackiego, Starego) i Jan Zdziarski – wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Oprócz przesłuchań konkursowych bardzo ważną część każdej edycji stanowiły zajęcia warsztatowe prowadzone przez jurorów, a cennym uzupełnieniem było uczestnictwo  w najciekawszych spektaklach, granych akurat na bielskich scenach zawodowych. W tegorocznym konkursie, ze względu na reformę systemu oświaty, wezmą udział również uczniowie 7. klas szkół podstawowych.  


1. Do Turnieju Wojewódzkiego przyjęci będą tylko recytatorzy wytypowani w eliminacjach powiatowych. 

2.   Ogłoszenia dla powiatu lubelskiego (grodzkiego i ziemskiego) 

Termin zgłoszeń: do 7 marca 2018 r., do 2 osób ze szkoły lub placówki (dom kultury, internat itp.) na adres: Wojewódzki Ośrodek Kultury, 20-010 Lublin, ul. Dolna Panny Marii 3, lub adres e-mail: recytacja.wok@gmail.com

Termin eliminacji: 14 marca 2018 r., godz. 10.00 

3. Turniej Wojewódzki - 16 kwietnia 2018 r., Wojewódzki Ośrodek Kultury w  Lublinie, godz. 10.00

Przesyłanie kart oraz protokołów z turniejów powiatowych - do 11 kwietnia 2018r.  

4. Informacji oraz konsultacji na temat konkursu udziela Patryk Pawelec -  Instruktora ds. Literatury i Recytacji WOK w Lublinie,  tel. 81 532 42 08, -09, nr wew. 18

Więcej szczegółów w regulaminie. 

 

 

Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego
Gminny Ośrodek Kultury
Zespół Placówek Oświatowych  - Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej
Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
Zakład Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie
zapraszają do

XIX  MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO 
POEZJI I PROZY LUDOWEJ
IM. WACŁAWA TUWALSKIEGO


Regulamin - do pobrania

Karta Uczestnika - do pobrania 


 TURNIEJ WOJEWÓDZKI
63. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
 PROTOKÓŁ

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

63. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Lublin, 17 kwietnia 2018 r. 

Jury w składzie:

Bożena Suchocka-Kozakiewicz – aktorka, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser

Jarosław Rusiński –utytułowany  recytator, instruktor kultury żywego słowa

Michał Matras - muzyk, kompozytor, pedagog 

po wysłuchaniu i obejrzeniu 17 recytatorów, 6 śpiewających poezję, 3 prezentacji w kategorii „wywiedzione 
ze słowa”  postanowiło przyznać:

NAGRODY (kwalifikacje do centralnych spotkań laureatów 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego):

w kategorii RECYTACJA (Ostrołęka, 13 – 16 czerwca  2018 r.):

1/ Paulina Pajórek – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, instr. Anna Filipiak

2/ Ewelina Kordaczuk – I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, instr. Beata Szmidt

3/ Jan Wiśniewski – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, instr. Katarzyna Grudzień

Nagroda bez nominacji
Alicja Skibicka – UMCS w Lublinie 

w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA  
kwalifikacja bezpośrednia (Ostrołęka, 13– 16 czerwca  2018 r.)

1/ Joanna Wypiórkiewicz -Lublin

kwalifikacja na podstawie przesłanej taśmy z nagraniem

1/Aneta Ćmiel- Biłgorajskie Centrum Kultury, instr. Alicja Jachiewicz-Szmidt

w kategorii POEZJA ŚPIEWANA (Włocławek, 6 – 9  czerwca 2018 r.):

1/ kwalifikacja bezpośrednia
Martyna Kozłowska –Miejski Dom Kultury w Dęblinie, instr. Michał Pastuszak 

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

w kategorii RECYTACJA :

1/ Aneta Ćmiel- Biłgorajskie Centrum Kultury, instr. Alicja Jachiewicz-Szmidt

2/ Monika Mielnicka – Bialskie Centrum Kultury Klub Scena w Białej Podlaskiej, instr. Roman Uściński

3/ Krystian Lipiec – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, instr. Halina Moteka

4/ Kacper Śliwa – Liceum Ogólnokształcące im. ks.S. Staszica w Hrubieszowie, instr. Anna Potrzeszcz

5/ Joanna Ziółkowska – Zespół Szkól nr 2 w Lubartowie, instr. Karolina Oleksiejuk

6/ Agata Ostrowicka – UMCS w Lublinie

7/ Anna Górska – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, instr. Anna Filipiak

w kategorii POEZJA ŚPIEWANA:

1/ Natalia Marczuk –VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, instr. Joanna Jabłońska

2/ Alicja Karpiuk – I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, instr. Beata Szmidt 

w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA:  

1/ Katarzyna Lakowska – I Liceum Ogólnokształcące w Rykach, instr. Anna Filipek 

Nagroda instruktorska

Anna Filipiak instruktor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” 

Jury 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie serdecznie dziękuje organizatorom za miłe przyjęcie i sprawne przeprowadzenie przeglądu.

Jury dostrzega wysoki poziom prezentacji konkursowych w kategorii recytatorskiej, docenia propozycje 
w kategoriach wywiedzione ze słowa i poezja śpiewana,  a  ze smutkiem stwierdza brak propozycji w kategorii teatrów jednego aktora. Miejmy nadzieję, że przyszłe lata przyniosą mnóstwo odkryć repertuarowych 
i interpretacyjnych również w tej dziedzinie.

Podpisy Jury:

Bożena Suchocka

Jarosław Rusiński

Michał Matras


SZANOWNI UCZESTNICY I INSTRUKTORZY!

Informujemy, że Turniej Wojewódzki 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w dniach 17 kwietnia 2018 r.
w Centrum Kultury w Lublinie, 
Sala Czarna, ul. Peowiaków 12. 

Prosimy instytucję macierzystą wyżej wskazanego uczestnika o oddelegowanie go wraz z instruktorem do udziału w Turnieju Wojewódzkim i pokrycie kosztów dojazdu. 

Porządek przebiegu Turnieju Wojewódzkiego jest następujący:

      17 kwietnia, godz. 10.00 – Otwarcie konkursu i prezentacje konkursowe

      Ogłoszenie wyników wszystkich kategorii odbędzie się 17 kwietnia po wszystkich prezentacjach konkursowych oraz po obradach jury 

Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w całym konkursie, również po indywidualnej prezentacji własnego repertuaru. 

Przeglądy finałowe odbędą się w terminach:

turniej poezji śpiewanej  6 – 9 czerwca 2018 roku we Włocławku;

turniej teatrów jednego aktora – 1 – 3  czerwca 2018 roku w Słupsku;

turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa – 13 – 16 czerwca 2018 roku w Ostrołęce.                                                                                                                                  

Patryk Pawelec

Instruktor ds. Literatury i Recytacji

 

 

TOWARZYSTWO KULTURY TEATRALNEJ

OGŁASZA

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI  

 

Założenia ogólne

1.      Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą.

2.      Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich OKR i odpowiadającego                     założeniom wybranego turnieju.
         Repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie stopnia najniższego, nie może być zmieniony.

3.      Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie KARTY UCZESTNIKA w sekretariacie organizatora turnieju                                powiatowego.

4.      W Konkursie uczestniczyć mogą osoby uczęszczające do szkoły ponadgimnazjalnej i starsze (również dorośli).

5.      63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów:

 

TURNIEJ RECYTATORSKI

1.      Uczestnicy turnieju występują w dwóch kategoriach:

-       młodzieży szkół ponadgimnazjalnych;

-       dorosłych.

2.      Repertuar uczestników obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę.

3.      Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki.

Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

 

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

1.   Uczestnicy – tylko soliści – występują bez podziału na kategorie.

2.   Repertuar obejmuje: 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany.

3.   Patrz - regulamin 

4.  Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie jako trzeci śpiewany utwór z                     tekstem własnym. (Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest                         obowiązkowy.

Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

 

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

1.      Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2.      Uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30            minut.

 

WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

1.      Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2.      Repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów)

3.      Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, 
         z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Uwaga: Przekroczenie limitu czasu przez wykonawcę może spowodować wyłączenie go z oceny przez Sąd Konkursowy.

 

1.      W województwie lubelskim obowiązują trzystopniowe eliminacje: środowiskowe (szkolne, gminne, miejskie), powiatowe (rejonowe) i      wojewódzkie. 


2.      Zasady udziału w turniejach powiatowych (rejonowych) ustalają ich organizatorzy.

Turnieje powinny zakończyć się do 5 kwietnia 2018  r. 

Przeglądy finałowe odbędą się w terminach:

·        turniej poezji śpiewanej  6-9 czerwca 2018 roku we Włocławku;

·        turniej teatrów jednego aktora – 14-16 czerwca 2018 roku w Słupsku;

·        turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa – 6-9 czerwca 2018 roku w Ostrołęce.

 

Turniej Powiatowy w Lublinie

Termin Turnieju:  13 marca 2018 r., godz. 10.00. / Zgłoszenia do 5 marca!

Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Sala Czarna

Turniej Wojewódzki

Organizatorzy: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie

Termin:  17-18 kwietnia 2018 r. / Przesyłanie kart oraz protokołów do 10 kwietnia! 

Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, Sala Czarna, ul. Peowiaków 12     

INFORMACJE:     

Patryk Pawelec (WOK) tel. 81 532 42 08, tel. wew. 18 / tel. kom. 509 447 236 (godz. 9.00 – 16.00)

Anna Krawczyk, Joanna Kolstrung (CK), tel. 81 466 61 51

 

www.tkt.art.pl

REGULAMIN 63 OKR - dla województwa 2018 - zobacz i pobierz

REGULAMIN 63 OKR Lublin Powiat 2018 - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 - Poezja śpiewana  - Karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 -  Wywiedzione ze słowa - karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 - Teatr Jednego Aktora - Karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

 

 

 

LISTA LAUREATÓW

XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Wszystkim Laureatom Konkursu gratulujemy i serdecznie zapraszamy

6 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. H. Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4

na uroczystość rozdania nagród połączoną z promocją wydawnictwa

zawierającego nagrodzone i wyróżnione prace.

Szczegółowy protokół Konkursu zostanie wówczas podany do wiadomości publicznej.

 

Prosimy Laureatów o nadesłanie konkursowych prac drogą elektroniczną

na adres mailowy: wok.oficyna.lublin@gmail.com

do dnia 19 lutego bieżącego roku,

co znacząco przyspieszy prace redakcyjne nad wydawnictwem.

 

Na konkurs wpłynęło łącznie 285 zestawów prac.

Poniżej zamieszczamy Listę Laureatów w porządku alfabetycznym.

Z uwagi na trwającą reformę szkolnictwa, uczniowie VII  klasy Szkoły Podstawowej zostali zaliczeni do kategorii Gimnazjum.

 

KATEGORIA „SZKOŁA PODSTAWOWA”

WIKTOR  DANILUK, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

NINA  HAWRYLUK, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

ALEKSANDRA  LUTY, Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach

NATALIA  MANTAJ, Szkoła Podstawowa im. św. W. Pallottiego w Lublinie

KINGA  MORAWIK, Szkoła Podstawowa  w Paszkach Dużych

DARIA  MARIA  MYSZKA, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

WERONIKA  MYSZKA, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

KARINA  POŻAK, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

NINA  SAWCZENKO, Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach

ANNA  SIŁKA, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

BARTOSZ  SYKUT, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

PAULINA  ANNA  SOBCZAK, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

KATARZYNA  SZLENDAK, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Rykach

PAWEŁ  TUDRUJEK, Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

SZYMON  WARDA, Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

EMILIA  ZIĘBA, Zespół Szkół w Przytocznie

  

KATEGORIA „GIMNAZJUM”

JAN  BAZYLEWICZ, Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach

AGATA  BEDNARCZYK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

MICHAŁ  BUŁA, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

MAJA  BRZOZOWIEC, Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego w Lublinie

PIOTR  DULNIAK, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

KATARZYNA  GOTOWICKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

KATARZYNA  ANNA  LENDZION, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

WIKTORIA  ŁUĆ, kl. VII, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie

AMELIA  MACIĄŻEK, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

ANTONINA  MĄDZIK, kl. VII, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie

JULIA  OGONOWSKA, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach

AMELIA  OLSZEWSKA, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pallottiego w Lublinie

ALEKSANDRA  SOCHAN, Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej

NINA  TROJANOWSKA, kl. VII, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie

KAROLINA  WOŁODKO, Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

JAGODA  WRZYSZCZ, Gimnazjum im. St. Staszica w Uchaniach zs. w Jarosławcu

 

KATEGORIA  „SZKOŁA  PONADGIMNAZJALNA  I  DOROŚLI”

ALEKSANDRA  BEZPALKO, Zespół Szkół nr 5 w Tyszowcach

MIECZYSŁAW  BIELSKI, Parczew

MARCIN  BROŻEK, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

TERESA  GRZYWACZ, Łuków

ZBIGNIEW  LECH, Lublin

MAŁGORZATA  MACHNICALublin

SOLOMIJA  MARDAROVYCH, Lublin

AGATA  MAZUREK, III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

EMILIA  ONISZCZUK, II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie

ADRIANNA  OWCZARZII Liceum Ogólnokształcące w Puławach

NATALIA  REJIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

AGNIESZKA  SZPALA, Lublin

WERONIKA  URBAŃSKA, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

KAROLINA  WASZAK, Liceum Ogólnokształcące im. I. Paderewskiego w Lublinie

 

 

 

 

Lublin, 29 listopada 2017 r.

 

PROTOKÓŁ JURY

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

XXI JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

LUBLIN 28-29 LISTOPADA 2017

 

Jury w składzie:

Grażyna Jakubecka – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Anna Krawczyk – kierowniczka Działu Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie

Dorota Julianna Mościbrodzka – poetka, fotografka, kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

po wysłuchaniu 101 prezentacji w dniach 28-29 listopada 2017 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODY

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

I Nagroda

NATALIA DYJAK, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Sławomir Żyłka

KAROLINA ADAMCZYK, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, Instruktor: Katarzyna Kowal

 

II Nagroda

MATEUSZ FAŁDYGA, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku, Instruktor: Beata Nadgrodkiewicz

JULIA MISZTAL, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, Instruktor: Halina Mirosław

 

III Nagroda

KSAWERY JELEŃ, Szkoła Podstawowa w Nieledwi, Instruktor: Maria Ciesielczuk

KACPER GĄSKA, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, Instruktor: Maria Garbuz

 

GIMNAZJUM

 

I Nagroda

ALEKSANDRA DUDYK, Bialskie Centrum Kultury, Klub Kultury Scena, Instruktor:

Roman Uściński

MAGDALENA BANASIAK, XXX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi w Lublinie, Instruktor: Joanna Szczerbakiewicz

 

II Nagroda

PIOTR PERDUN, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Anna Perdun

 

III Nagroda

SEBASTIAN JÓŹWIK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Zielińska

EMILIA WINNICZUK, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Małgorzata Koźmińska

 

LICEUM I DOROŚLI

 

I nagroda

MONIKA MIELNICKA, I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, Instruktor: Małgorzata Tokarska

 

II nagroda

MACIEJ SYNOWIEC, Puławski Ośrodek Kultury  „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

 

III nagroda

JOANNA KOCZUŁAP, Zespół Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, Instruktor: Jacek Pawłucki

 

WYRÓŻNIENIA

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

MARTA WARDAK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, Instruktor: Barbara Zaniewicz

JAKUB WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor: Zofia Kozłowska

JULIA SEMCZUK, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie, Instruktor: Joanna Gałach

WIKTOR MICIUŁA, Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim, Instruktor: Beata Bójko

 

GIMNAZJUM

ZUZANNA DOROTA, Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, Instruktor: Izabela Chromiec

JOANNA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

EMILIA OBIREK, Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Instruktor: Barbara Jarczak

EMILIA SAMORAŃSKA, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Bogumiła Sienkiewicz

KACPER SIWIAK, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

ALEKSANDRA SZEWCZYK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Grzegorz Jacek Pelica

MATEUSZ SZUCIAK, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Małgorzata Koźmińska

 

LICEUM i DOROŚLI

ALEKSANDRA RYBAK, Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, Instruktor:

Jolanta Rycyk

PIOTR TCHÓRZ, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu, Instruktor: Iwona Krzywonos

JAN WIŚNIEWSKI, Puławski Ośrodek Kultury  „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

MAGDALENA ZAREMBSKA, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Instruktor: Michał Kurek

 

Jury przyznało również NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ za świadomość celów, pasję i zaangażowanie w pracę z młodzieżą

którą otrzymał Pan Roman Uściński z Białej Podlaskiej.

 

W tegorocznej 21. edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego Jury zwróciło uwagę na zróżnicowany poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy. Jury prosi instruktorów, aby w przyszłości pozwolić młodszym wykonawcom na samodzielność wyboru tekstu, zgodnie z zainteresowaniami, możliwościami i osobowością recytatora. Przypomina, jak ważny jest kontakt wzrokowy z widownią dla właściwego odbioru prezentacji. Wskazuje również na większe docenianie znaczenia frazy w interpretacji recytowanego tekstu. Należy pamiętać o konieczności pracy nad dykcją i emisją głosu a także poprawnością artykulacyjną.

Jury z radością zauważa, że w repertuarze licealistów i dorosłych pojawiły się teksty zróżnicowane, ciekawe, dające duże możliwości interpretacyjne. Dojrzalsi recytatorzy wykazali się poprawnością dykcji i dobrą emisją głosu.

           Jury serdecznie dziękuje organizatorom za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie 21. edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego oraz stworzenie dobrej atmosfery wśród uczestników podczas przesłuchań konkursowych.

 

 

LAUREACI 21. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

Wszystkich Laureatów zapraszamy po odbiór nagród i wyróżnień 12 grudnia 2017 r. 
do Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Koncert Laureatów odbędzie się w Sali Czarnej, Centrum Kultury, o godz. 11.00.

Laureaci biorący udział w koncercie zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą mailową.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

KAROLINA ADAMCZYK, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, Instruktor: Katarzyna Kowal

NATALIA DYJAK, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Sławomir Żyłka

MATEUSZ FAŁDYGA, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku, Instruktor: Beata Nadgrodkiewicz

KACPER GĄSKA, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, Instruktor: Maria Garbuz

KSAWERY JELEŃ, Szkoła Podstawowa w Nieledwi, Instruktor: Maria Ciesielczuk

WIKTOR MICIUŁA, Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim, Instruktor: Beata Bójko

JULIA MISZTAL, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, Instruktor: Halina Mirosław

JULIA SEMCZUK, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie, Instruktor: Joanna Gałach

JAKUB WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor: Zofia Kozłowska

MARTA WARDAK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, Instruktor: Barbara Zaniewicz

 

GIMNAZJUM

 

MAGDALENA BANASIAK, XXX LO z Oddziałami Gimnazjalnymi w Lublinie, Instruktor: Joanna Szczerbakiewicz

ZUZANNA DOROTA, Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, Instruktor: Izabela Chromiec

ALEKSANDRA DUDYK, Bialskie Centrum Kultury Klub Kultury Scena, Instruktor: Roman Uściński

SEBASTIAN JÓŹWIK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Zielińska

JOANNA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

EMILIA OBIREK, Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Instruktor: Barbara Jarczak

PIOTR PERDUN, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Anna Perdun

EMILIA SAMORAŃSKA, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Bogumiła Sienkiewicz

KACPER SIWIAK, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

ALEKSANDRA SZEWCZYK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Grzegorz Jacek Pelica

MATEUSZ SZUCIAK, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Małgorzata Koźmińska

EMILIA WINNICZUK, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Małgorzata Koźmińska

  

LICEUM i DOROŚLI

 

JOANNA KOCZUŁAP, Zespół Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, Instruktor: Jacek Pawłucki

MONIKA MIELNICKA, I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, Instruktor: Małgorzata Tokarska

MACIEJ SYNOWIEC, Puławski Ośrodek Kultury  „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

ALEKSANDRA RYBAK, Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, Instruktor: Jolanta Rycyk

PIOTR TCHÓRZ, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu, Instruktor: Iwona Krzywonos

JAN WIŚNIEWSKI, Puławski Ośrodek Kultury  „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

MAGDALENA ZAREMBSKA, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Instruktor: Michał Kurek

 

 

 

PROGRAM  TURNIEJU  WOJEWÓDZKIEGO 

21.  JESIENNEGO  KONKURSU RECYTATORSKIEGO 2017 R.

 

Szanowni Uczestnicy i Instruktorzy!

 

Informujemy, że

Turniej Wojewódzki 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2017 r.

w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3

 

Wtorek, 28 listopada 2017 r.

 

I KONCERT, GODZ. 10. 00

Występują uczniowie gimnazjów i 7 klasy szkół podstawowych ze wszystkich powiatów

 

Środa, 29 listopada 2017 r.

 

II KONCERT, GODZ. 10. 00
Występują uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) ze wszystkich powiatów

 

III KONCERT, GODZ. 13.00
Występują uczniowie szkół średnich i starsi ze wszystkich powiatów

 

 

 

PROTOKÓŁ JURY TURNIEJU REJONOWEGO

21. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„Jesień przez górskie idąc przełęcze,

Miast serca- liść mi szkarłatny wkłada-”

                             Bolesław Leśmian

Lublin 22 listopada 2017

Jury w składzie:

1/ Anna Kistelska -  polonistka, animatorka kultury, instruktor kultury  żywego  słowa Wojewódzkiego  
      Ośrodka Kultury  w Lublinie, organizatorka i jurorka konkursów recytatorskich,

2/ Beata Paradowska-Hordejuk – polonistka,  recytatorska,

3/ Jarosław Zoń -