Jesienny Konkurs Recytatorski

 

 

 

 

 

  

 

 

Lublin, 27 listopada 2019 r. 

Protokół Jury

Turnieju Wojewódzkiego

23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Lublin 26-27 listopada 2019

 

Jury w składzie:

Anna Krawczyk – Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie, współorganizatorka i pomysłodawczyni Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Dorota Julianna Mościbrodzka – recytatorka, poetka, fotografka, kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Mieczysław Wojtas – pedagog, reżyser, kierownik artystyczny Teatru „Panopticum” przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

po wysłuchaniu 100 prezentacji w dniach 26-27 listopada 2019 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

NAGRODY 

KLASY I-VI – SZKOŁA PODSTAWOWA

I Nagroda

AURELIA  LECH, Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich, Instruktor – Ilona Kołosińska

II Nagroda

AGATA  KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktorki – Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

III Nagroda

JAKUB  CHALIMONIUK, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Instruktor – Urszula Sobczak 

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i I KL. SZKOŁY ŚREDNIEJ

I Nagroda – ex aequo

MARIA  MATUSZEWSKA, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła” w Lublinie, Instruktor – Joanna Żytek

JULIA  SEMCZUK, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor – Sławomir Żyłka

II Nagroda – ex aequo

KAROLINA  BRZOZOWSKA, I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, Instruktor – Anna Furmanek

ADAM  POCHODYŁA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor – Maria Perzyńska-Kusiak

III Nagroda

JAKUB  WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor – Zofia Kozłowska

II, III, IV KLASA SZKOŁY ŚREDNIEJ I DOROŚLI

I nagroda

NATALIA  ROLA, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Instruktor – Karolina Oleksiejuk

II nagroda – ex aequo

PATRYK  MĄKA, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Instruktor – Janina Młynek

PAULINA  PAJÓREK, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” , Instruktor – Anna Filipiak-Matras

III nagroda

NATALIA  YEMELIANOVA, Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim, Instruktor – Bożena Świech

WYRÓŻNIENIA

SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASY I-VI

MAKSYMILIAN  ARTECKI, Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie, Instruktor – Stanisława Lewik

ADAM  KIEŁBASA, Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, Instruktor – Teresa Dąbska

ANTONI  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor – Marta Widyńska

ZOFIA  MARZEC, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Instruktor – Irma Wierzchowska

MICHAŁ  MATRASZEK, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn, Instruktor – Marta Matraszek

OLIVER  PASTOR, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Instruktor – Agnieszka Stępkowska-Pastor

MACIEJ  RADOMYSKI, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor – Sławomir Żyłka

TOMASZ  SZCZEPANIK, Szkoła Podstawowa w Urszulinie, Instruktor – Mariola Sagan 

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i I KL. SZKOŁY ŚREDNIEJ

MICHAŁ  BIELAWSKI, I Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Instruktor – Ewa Połczyńska-Chmielnicka

LUCYNA  BIENIA, Biłgorajskie Centrum Kultury, Instruktor – Alicja Jachiewicz-Szmidt

ZUZANNA  GUZ, Szkoła Podstawowa w Poizdowie, Instruktor – Bogumiła Słowikowska

DIANA  JANUSZEK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim, Instruktor – Beata Ryszkowska-Stefanek

EDYTA  KSIĘŻOPOLSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor – Małgorzata Zielińska

ALBINA  NECZYPORENKO, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach, Instruktor – Beata Konopka-Rybak

MICHAŁ  POPKO, I Liceum  Ogólnokształcące w Biłgoraju, Instruktor – Dorota Dorosz

MIKOŁAJ ŻURAW, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wierzchowiskach Drugich, Instruktor – Katarzyna Jaskowska 

II, III, IV KLASA SZKOŁY ŚREDNIEJ i DOROŚLI

GABRIELA  PIKUŁA, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” , Instruktor – Katarzyna Grudzień

JULIA  SPOSÓB, I Liceum  Ogólnokształcące w Łukowie, Instruktorzy – Marzena Rusinek,

Sławomir Żyłka

JULIA  WOJEWODA, Młodzieżowy  Dom Kultury w Krasnymstawie, Instruktor – Janina Młynek

Jury przyznało również NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ za świadomość celów,

pasję i zaangażowanie w pracę z młodzieżą, którą otrzymała

pani KAROLINA OLEKSIEJUK z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Jury dziękuje młodym recytatorom za liczny udział w 23. Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Pamiętajcie o ogrodach”. Żywe zainteresowanie tematem tegorocznej edycji konkursu świadczy o coraz szerszym znaczeniu „ogrodu” w życiu i świadomości młodego pokolenia oraz tęsknocie za „rajem utraconym”.

Jury dziękuje nauczycielom i instruktorom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu oraz zaszczepienie literackich pasji i miłości do pięknej polszczyzny. Zachęca również do pogłębionej analizy wybranych do recytacji tekstów poetyckich i prozatorskich oraz zwrócenie uwagi na akcenty logiczne i frazę w wierszu.

Jury z satysfakcją stwierdza wysoki poziom prezentacji konkursowych w najstarszej kategorii wiekowej, co stwarza nadzieję na częstsze sięganie do wartościowej literatury, jej głębsze rozumienie i interpretowanie.

Jury serdecznie dziękuje organizatorom za bardzo sprawną organizację koncertów konkursowych oraz stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

  

 Aurelia Lech

     

                                            Julia Semczuk                                                    Maria Matuszewska

          

                                       Michał Popko                                                           Natalia Rola

     

                                          Adam Pochodyła                                                   Karolina Brzozowska

LAUREACI 23. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


 

Wszystkich Laureatów zapraszamy po odbiór nagród i wyróżnień 10 grudnia 2019 r.

do Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

Koncert Laureatów odbędzie się w Sali Czarnej Centrum Kultury, o godz. 12.00.

Osoby biorące udział w Koncercie Laureatów

zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą mailową.

KLASY I-VI – SZKOŁA PODSTAWOWA

MAKSYMILIAN  ARTECKI, Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie

JAKUB  CHALIMONIUK, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

ADAM  KIEŁBASA, Szkoła Podstawowa w Żółkiewce

ANTONI  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

AGATA  KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

AURELIA  LECH, Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich

ZOFIA  MARZEC, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim

MICHAŁ  MATRASZEK, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn

OLIVER  PASTOR, Miejski Dom Kultury w Dęblinie

MACIEJ  RADOMYSKI, Łukowski Ośrodek Kultury

TOMASZ  SZCZEPANIK, Szkoła Podstawowa w Urszulinie

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i I KLASA SZKOŁY ŚREDNIEJ

MICHAŁ  BIELAWSKI, I Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

LUCYNA  BIENIA, Biłgorajskie Centrum Kultury

KAROLINA  BRZOZOWSKA, I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju

ZUZANNA  GUZ, Szkoła Podstawowa w Poizdowie

DIANA  JANUSZEK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim

EDYTA  KSIĘŻOPOLSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

MARIA  MATUSZEWSKA, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła” w Lublinie

ALBINA  NECZYPORENKO, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach

ADAM  POCHODYŁA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

MICHAŁ  POPKO, I Liceum  Ogólnokształcące w Biłgoraju

JULIA  SEMCZUK, Łukowski Ośrodek Kultury

JAKUB  WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej

MIKOŁAJ ŻURAW, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wierzchowiskach Drugich

II, III, IV KLASA SZKOŁY ŚREDNIEJ I DOROŚLI 

PATRYK  MĄKA, Młodzieżowy  Dom Kultury w Krasnymstawie

PAULINA  PAJÓREK, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

GABRIELA  PIKUŁA, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

NATALIA  ROLA, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie

JULIA  SPOSÓB, I Liceum  Ogólnokształcące w Łukowie

JULIA  WOJEWODA, Młodzieżowy  Dom Kultury w Krasnymstawie

NATALIA  YEMELIANOVA, Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim

 

 

REGULAMIN 23 JKR 2019 WOJEWÓDZKI - zobacz i pobierz

REGULAMIN 23 JKR 2019 REJONOWY - zobacz i pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA 23 JKR 2019 - zobacz i pobierz

 

PROGRAM TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

23. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


WOK w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3

 

Wtorek, 26 listopada 2019 r.

 

I KONCERT

 

GODZ. 10. 00

Występują uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej  oraz I klasy szkoły średniej

ze wszystkich powiatów

 

Środa, 27 listopada 2019 r.

 

II KONCERT

 

GODZ. 10. 00
Występują uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) ze wszystkich powiatów 

 

III KONCERT

 

GODZ. 13.00
Występują uczniowie II, III i IV klasy szkoły średniej i starsi ze wszystkich powiatów