Jesienny Konkurs Recytatorski

 

 

  

 

 

LAUREACI 22. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

Lublin, 28 listopada 2018 r.

 

 

Protokół Jury

Turnieju Wojewódzkiego

XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Lublin 27-28 listopada 2018

 

Jury w składzie:

Grażyna Jakubecka – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Dorota Julianna Mościbrodzka – poetka, fotografka, kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

dr hab. Rafał Szczerbakiewicz – adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. Literaturoznawca i filmoznawca.

 

po wysłuchaniu 102 prezentacji w dniach 27-28 listopada 2018 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

NAGRODY

 

KLASY I-VI – SZKOŁA PODSTAWOWA

I Nagroda

JULIA  DROZD, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

II Nagroda

DOROTA  POŚPIECH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

III Nagroda

WIKTORIA  CZYŻAK, Zespół Placówek Oświatowych w Borkach, Instruktor:

Sylwia Wędroch

 

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i III KL. GIMNAZJUM

I Nagroda

ALICJA  BOBRUK, Bialskie Centrum Kultury, Klub Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej, Instruktor: Roman Uściński

 

II Nagroda

JULIA  SEMCZUK, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

KACPER  LITWIŃCZUK, Publiczne Gimnazjum w Tarnawatce, Instruktor: Dorota Ciećko

WERONIKA  WRÓBEL, Biłgorajskie Centrum Kultury, Instruktor: Alicja Jachiewicz-Szmidt

 

III Nagroda

CEZARY  ARSENIUK, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, Instruktor:

Barbara Karpińska

BARTŁOMIEJ  NIEWĘGŁOWSKI, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

 

LICEUM I DOROŚLI

I nagroda

PAULINA PAJÓREK, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor:

Anna Filipiak-Matras

II nagroda

JULIA  WOJEWODA, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Instruktor: Izabella Gawęda

KONRAD  KOWALSKI, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

 

III nagroda

DIANA BIAŁKOWSKA, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor:

Katarzyna Grudzień

JULIA  URBAŃSKA, I Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Instruktor: Ewa Połczyńska-Chmielnicka

 

WYRÓŻNIENIA

 

SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASY I-VI

JULIA  JAHNS, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

ALEKSANDRA  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor:

Agata Borzęcka

DOMINIK  KUŁAGA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Trzydnickiej, Instruktor:

Małgorzata Szabat

PAULA  LITWIN, Szkoła Podstawowa w Suścu, Instruktor: Barbara Jarczak

KACPER  ŁUKA, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Edyta Szczerbicka

ALEKSANDRA  ŚWIĆ, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Iwona Rojewska

NATALIA  SIEMICKA, Szkoła Podstawowa w Strzyżowie, Instruktor: Wanda Czerwińska

KINGA  WOŁOSZYN, Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie, Instruktor:

Marta Cieślicka-Wrona

 

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i III KL. GIMNAZJUM

MALWINA  BATOR, Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie, Instruktor: Beata Bator, Dominika Jarosz

DAMIAN  JAGIEŁŁŁO, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach Kolonii, Instruktor: Ewa Koler

SEBASTIAN  JÓŹWIK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Zielińska

JULIA  NYCZ, Szkoła Podstawowa w Skorczycach, Instruktor: Monika Lemiecha

EMILIA  SAMORAŃSKA, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Bogumiła Sienkiewicz

 

 

LICEUM i DOROŚLI

AMELIA  BIRONT, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, Instruktor: Grażyna Burda

MICHAŁ  BRAŃKA, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, Instruktor: Renata Sidoruk

KLAUDIA  FRAŃ, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu, Instruktor:

Aneta Słupczyńska

MICHAŁ  MIL, Bialskie Centrum Kultury, Klub Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej, Instruktor: Roman Uściński

NATALIA  ROLA, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Instruktor:

Patryk Pawelec

 

Jury przyznało również NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ za świadomość celów, pasję i zaangażowanie w pracę z młodzieżą

którą otrzymał Pan Sławomir Żyłka z Ulan-Majoratu.

 

Jury 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dziękuje recytatorom i instruktorom za pracę nad zaproponowanym repertuarem – tekstami nie zawsze łatwymi, lecz dającymi szerokie możliwości interpretacyjne. Pamiętajmy, iż piękna mowa jest ważnym elementem życia  w najbardziej codziennych jego przejawach, nie tylko w walce o laury w konkursach recytatorskich. Tym bardziej przykuwa naszą uwagę fakt niepokojąco często występujących wad wymowy, zwłaszcza u młodszych recytatorów. Zachęcamy do konsultacji ze specjalistami, którzy mogą pomóc wyeliminować ów mankament. Stale przypominamy o doborze repertuaru bliskiego doświadczeniom i możliwościom interpretacyjnym recytatorów. Po wysłuchaniu tegorocznych uczestników konkursu szczególnie pragniemy podkreślić, jak ważny jest kontakt wzrokowy z publicznością, który – na równi z dbałością o artykulację i tempo – ma ogromny wpływ na ocenę końcową wystąpienia. 

Jury pragnie zwrócić uwagę na niepokojącą nas tendencję, która podczas tegorocznej edycji Konkursu była dla nas dotkliwie zauważalna. Wyłączając sytuacje losowe, które nie pozwalają uczestniczyć w przesłuchaniach wszystkich uczestników, pozostanie na widowni podczas recytacji innych osób jest kwestią nie tylko dobrego wychowania. Wzajemne słuchanie, obserwacje i wyciąganie wniosków niosą nam samym korzyść niemniejszą, niż indywidualna praca pod okiem instruktora na etapie przygotowań do konkursu.

Jury serdecznie dziękuje organizatorom za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie 22. edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego oraz stworzenie dobrej atmosfery wśród uczestników podczas przesłuchań konkursowych.

 

 

 

Wszystkich Laureatów zapraszamy po odbiór nagród i wyróżnień
12 grudnia 2018 r.
do Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Koncert Laureatów odbędzie się w Sali Czarnej

Centrum Kultury, o godz. 12.00.

Osoby biorące udział w Koncercie Laureatów zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą mailową.

 

KLASY I-VI – SZKOŁA PODSTAWOWA

WIKTORIA  CZYŻAK, Zespół Placówek Oświatowych w Borkach, Instruktor: Sylwia Wędroch

JULIA  DROZD, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

JULIA  JAHNS, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

ALEKSANDRA  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor: Agata Borzęcka

DOMINIK  KUŁAGA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Trzydnickiej, Instruktor: Małgorzata Szabat

PAULA  LITWIN, Szkoła Podstawowa w Suścu, Instruktor: Barbara Jarczak

KACPER  ŁUKA, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Edyta Szczerbicka

DOROTA  POŚPIECH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

NATALIA  SIEMICKA, Szkoła Podstawowa w Strzyżowie, Instruktor: Wanda Czerwińska

ALEKSANDRA  ŚWIĆ, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Iwona Rojewska

KINGA  WOŁOSZYN, Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie, Instruktor: Marta Cieślicka-Wrona

 

 

7-8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i III KLASA GIMNAZJUM

CEZARY  ARSENIUK, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, Instruktor: Barbara Karpińska

MALWINA  BATOR, Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie, Instruktor: Beata Bator, Dominika Jarosz

ALICJA  BOBRUK, Bialskie Centrum Kultury, Klub Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej, Instruktor: Roman Uściński

DAMIAN  JAGIEŁŁŁO, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach Kolonii, Instruktor: Ewa Koler

SEBASTIAN  JÓŹWIK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Zielińska

KACPER  LITWIŃCZUK, Publiczne Gimnazjum w Tarnawatce, Instruktor: Dorota Ciećko

BARTŁOMIEJ  NIEWĘGŁOWSKI, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

JULIA  NYCZ, Szkoła Podstawowa w Skorczycach, Instruktor: Monika Lemiecha

EMILIA  SAMORAŃSKA, Szkoła Podstawowa w Milanowie, Instruktor: Bogumiła Sienkiewicz

JULIA  SEMCZUK, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

WERONIKA  WRÓBEL, Biłgorajskie Centrum Kultury, Instruktor: Alicja Jachiewicz-Szmidt

 

 

LICEUM I DOROŚLI

DIANA BIAŁKOWSKA, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

AMELIA  BIRONT, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, Instruktor: Grażyna Burda

MICHAŁ  BRAŃKA, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, Instruktor: Renata Sidoruk

KLAUDIA  FRAŃ, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu, Instruktor: Aneta Słupczyńska

KONRAD  KOWALSKI, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

MICHAŁ  MIL, Bialskie Centrum Kultury, Klub Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej, Instruktor: Roman Uściński

PAULINA PAJÓREK, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor: Anna Filipiak-Matras

NATALIA  ROLA, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Instruktor: Patryk Pawelec

JULIA  URBAŃSKA, I Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Instruktor: Ewa Połczyńska-Chmielnicka

JULIA  WOJEWODA, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Instruktor: Izabella Gawęcka

 

 

PROGRAM  TURNIEJU  WOJEWÓDZKIEGO 

22.  JESIENNEGO  KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

Szanowni Uczestnicy i Instruktorzy! 

Informujemy, że

Turniej Wojewódzki 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2018 r.

w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3

  

Wtorek, 27 listopada 2018 r.

 

I KONCERT, GODZ. 10. 00

Występują uczniowie 7 i 8 klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum ze wszystkich powiatów

 

Środa, 28 listopada 2018 r.

 

II KONCERT, GODZ. 10. 00
Występują uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) ze wszystkich powiatów

 

III KONCERT, GODZ. 13.00
Występują uczniowie szkół średnich i dorośli ze wszystkich powiatów

 

 

 

REGULAMIN 22 JKR 2018 WOJEWÓDZKI - zobacz i pobierz

REGULAMIN 22 JKR 2018 REJONOWY - zobacz i pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA 22 JKR 2018 - zobacz i pobierz

LITERATURA DLA DOROSŁYCH FANTASTYKA - przykłady - zobacz

LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - przykłady - zobacz