Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów


XIX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin 17 listopada 2018

 

Koncert Finałowy

 

Rozpoczęcie  10.00

Powitanie 


  1. Zespół Śpiewaczy „Rososzanki” z Rososzy
  2. Zespół Śpiewaczy „Stokrotka” z Oszczywilka
  3. Trio z Łukowa
  4. Bożena Jagielska z Puław  
  5. Laura Krasowicz z Puław
  6. Roma Siniarska z Lublina
  7. Alina Linart z Lublina
  8. Stanisława Maj z Lublina
  9. Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina
  10. Janina Kocińska z Polskowoli
  11. Irena Bąk z Chełma
  12. Zenobia Kotuła z Lublina
  13. Lucjan Nadzieja z Chełma
  14. Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej
  15. Kapela „BUM TA RA RA” z Łęcznej
  16. Zespół „Radość” z Liszna
  17. Zespół „Swojacy” z Niedrzwicy Kościelnej
  18. Zespół „Pawłowianki” z Janowa Podlaskiego
  19. Duet Halina Maśluch i Maria Kociuba z Liszna
  20. Kabaret „Pod Siwym Włosem” z Żółkiewki 

Przerwa  

  1. Chór ze Zdziłowic
  2. Chór „Sitanianie” z Sitańca
  3. Albina Dmitruk z Sawina
  4. Janina Dyjach ze Zdzisławic
  5. Alina Sołoducha z Petryłowa
  6. Aniela Kapłon z Zamościa
  7. Alina Myszak z Kocudzy
  8. Zespół Śpiewaczy „Kresowianki” z Włodawy
  9. Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień” z Włodawy
  10. Cecylia Koppe z Sawina
  11. Maria Adamczyk z Zamościa
  12. Andrzej Sobolewski z Sawina
  13. Halina Czesak z Zamościa
  14. Krystyna Wójcik z Modliborzyc
  15. Teresa Lechnowska ze Strzyżowa
  16. Stanisław Salewski z Uchań
  17. Jerzy Litwiniuk z Wołajowic
  18. Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy
  19. Zespół Śpiewaczy „Udryczanki” z Udrycz
  20. Zespół „Orchowianki” z Orchówka
  21. Kapela Sawińska z Sawina
  22. Kapela „Uroczysko” z Krasnegostawu
  23. Chór Męski „Fortis” z Międzyrzeca Podlaskiego
  24. Chór „Wrzos” z Radzynia Podlaskiego

 

Zakończenie Koncertu Konkursowego

Przerwa

Ogłoszenie wyników obrad Jury, wręczenie nagród i wyróżnień

Zakończenie Przeglądu

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – śpiewających i recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie - do udziału w XIX Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Ma on charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, soliści (wokaliści), recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.

Wydarzenie to jest znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń.

W załączeniu regulamin, karta zgłoszenia i karta wjazdu na lotnisko (obowiązkowa dla przyjeżdżających do Dęblina).

Kontakt w sprawach dotyczących Przeglądu: Aleksandra Chojnacka – instruktor WOK,

tel. 81 532 42 08 w. 33; e-mail: a.chojnacka@onet.pl    (z dopiskiem XIX JPTAS)


Finał XIX JPTAS
odbędzie się w Dęblinie w dniu 17 listopada 2018 r.
(Klub Uczelniany WSOSP, ul. Dywizjonu 303).

Wypełnione  karty wjazdu na lotnisko należy przesłać na adres:

Miejski Dom Kultury w Dęblinie

ul. 15 Pułku Piechoty "WILKÓW" 32B
08-530 DĘBLIN

lub mailem: gordatgrzegorz@wp.pl

Kontakt w sprawie:
wjazdu na lotnisko – instr. Grzegorz Gordat (MDK w Dęblinie) tel. 503 410 023
udziału w Przeglądzie – instr. Aleksandra Chojnacka (WOK) tel. 81 532-42-08 w. 33


Finaliści XIX
Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów

Zakończono eliminacje międzypowiatowe w ramach XIX Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Do finału zakwalifikowano następujących wykonawców (podajemy tytuł utworu wskazanego przez jury do zaprezentowania podczas koncertu konkursowego):

Zamość (6 października)

  • Aniela Kapłon – Siwy mundur
  • Alina Myszak – U mej memy
  • Zespół „Udryczanki” - O, zagraj mi muzyko
  • Zespół „Kocudzanki” - Marny los
  • Maria Adamczyk – Być kobietą
  • Krystyna Wójcik - Mścicielka
  • Halina Czesak – oba utwory (recytacja)
  • Chór „Sitanianie” - 1-szy z wykonanych w Zamościu
  • Janina Dyjach ze Zdzisławic – U mej matulejki
  • Chór ze Zdziłowic – We Wrocławiu na ryneczku

Hrubieszów (13 października)  

  • Teresa Lechnowska – Monolog Lodzi Małomównej
  • Jerzy Litwiniuk - Smutki i radości objawów starości
  • Stanisław Salewski – oba utwory

Kąkolewnica (14 października)

  • Zespół "Pawłowianki" z Janowa Podlaskiego – Księżyc...
  • Janina Kocińska z Polskowoli – Śmierć...
  • Chór "Wrzos" z Radzynia Podlaskiego – Ojczyzno ma
  • Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej – Walc
  • Chór Męski "Fortis" z Międzyrzeca Podlaskiego – Pod lasem

Chełm (17 października)  

  • Lucjan Nadzieja z Chełma – Pobór na dziewczęta
  • Irena Bąk z Chełma – Powrót z wojny
  • Duet Halina Maśluch i Maria Kociuba – Oj, stary ja se, stary
  • Zespół "Radość" z Liszna – Używaj dziewczyno

Dęblin (20 października) 

  • Zespół Śpiewaczy "Rososzanki" z Rososzy – Dziewce
  • Zespół Śpiewaczy "Stokrotka" z Oszczywilka – Orzechy
  • Trio z Łukowa – W siną dal
  • Bożena Jagielska z Puław – Czy to walc
  • Laura Krasowicz z Puław – Padam, padam...

Lublin (25 października)  

  • Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina – oba utwory
  • Roma Siniarska z Lublina – Czumbalalajka
  • Zenobia Kotuła z Lublina – Polska baba
  • Stanisława Maj z Lublina – oba utwory
  • Kapela "Uroczysko" z Krasnegostawu – Czy pamiętasz dziewczyno
  • Kabaret "Pod Siwym Włosem" z Żółkiewki
  • Kapela "BUM TA RA RA" z Łęcznej
  • Alina Linart z Lublina – Czarna sukienka
  • Zespół "Swojacy" z Niedrzwicy Kościelnej – W mojej stajence konik stoi

Włodawa (27 października)

  • Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień" z Włodawy – Biała mewa
  • Kapela Sawińska z Sawina – Kapela Sawińska
  • Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" z Włodawy – Dąbrowa
  • Albina Dmitruk z Sawina – Ażeby dał Pan Jezus
  • Alina Sołoducha z Petryłowa – Heleno odsłoń firankę
  • Cecylia Koppe z Sawina – Kalina
  • Andrzej Sobolewski z Sawina – Trzy siostry
  • Zespół "Orchowianki" z Orchówka – Ja do miasta nie pojadę

 

Jednocześnie Jury wyróżniło bez nominacji do Finału następujących wykonawców:

Zespół „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej

Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej

Ryszard Kotowski z Białej Podlaskiej

Zespół „Chłopcy z Wrzosa”

Zespół Wokalny „Poleska Nuta” z Kołacz

Zespół „Seniorki z Dubeczna

Finał XIX Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się w Dęblinie, w dniu 17 listopada 2018 r. (Klub Uczelniany WSOSP, ul. Dywizjonu 303).

Uwaga: Wszyscy przyjeżdżający na Przegląd zobowiązani są do przesłania wypełnionych  kart wjazdu na lotnisko na adres:

Miejski Dom Kultury

ul. 15 Pułku Piechoty "WILKÓW" 32B
08-530 DĘBLIN

                                                                       (FINAŁ JPTAS)

lub mailem: gordatgrzegorz@wp.pl

Przesłanie listy uczestników konieczne jest do uzyskania zgody na wjazd na lotnisko.

Kontakt telefoniczny:
w sprawie wjazdu na lotnisko – instr. Grzegorz Gordat (MDK w Dęblinie) tel. 81 883-07-68
w sprawie udziału w Przeglądzie – instr. Aleksandra Chojnacka (WOK) tel. 81 532-42-08 w. 33

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy nominowanym do Finału!

 

XIX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Lublin – 25 października 2018

 

Program 

Rozpoczęcie 9.30

  1. Mieczysław Syroka z Lublina – solista
  2. Grupa Muzyczna z Lublina
  3. Zespół Wokalny "Senioritki" z Lublina
  4. Ewa Dymek z Lublina – własny tekst
  5. Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina – własny tekst
  6. Elżbieta Wiśniewska i Dariusz Machnicki z Lublina 
  7. Danuta Woźniak z Lubartowa – solistka i własny tekst
  8. Roma Siniarska z Lublina – solistka
  9. Grażyna Ziarko z Lublina – solistka
  10. Zenobia Kotuła z Lublina – recytator
  11. Władysława Chudziak z Ziółkowa – recytator
  12. Stanisława Maj z Lublina – recytator
  13. Andrzej Figiel – solista
  14. Agnieszka Ziemlańska z Lublina – solistka
  15. Zespół "Jarzębinki" z Trzcińca
  16. Kapela "Uroczysko" z Krasnegostawu
  17. Kabaret "Pod Siwym Włosem", OKS w Żółkiewce
  18. Kapela "BUM TA RA RA" z Łęcznej
  19. Klub Seniora "Druga Młodość", GOK w Trawnikach
  20. "Turobiniacy" – forma kabaretowa
  21. Alina Linart z Lublina – solistka
  22. Stanisław Kowalik z Turobina – solista
  23. Zespół "Mozaika", KGW w Jastkowie
  24. Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina
  25. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" z Mełgwi
  26. Zespół "Swojacy" z Niedrzwicy Kościelnej
  27. Zespół "Lubelskie Babie Lato" z Lublina

W przerwie wystąpi Grupa Taneczna FLOW z Lublina (ok. godz. 12.00). 

Zakończenie prezentacji konkursowych


XIX JPTAS – Lublin 25 października 2018

Dom Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a)

 

Lista uczestników
(alfabetycznie w poszczególnych kategoriach; program będzie zamieszczony później)

Zespół wokalny:

  1. Grupa Muzyczna z Lublina
  2. Klub Seniora "Druga Młodość", GOK w Trawnikach
  3. Zespół "BUM TA RA RA" z Łęcznej
  4. Zespół "Jarzębinki" z Michowa
  5. Zespół "Lubelskie Babie Lato" z Lublina
  6. Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina
  7. Zespół "Mozaika", KGW w Jastkowie
  8. Zespół "Swojacy" z Niedrzwicy Kościelnej
  9. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" z Mełgwi
  10. Zespół Wokalny "Senioritki" z Lublina

Kapela:

  1. Kapela "Uroczysko" z Krasnegostawu

Soliści:

  1. Andrzej Figiel
  2. Stanisław Kowalik
  3. Alina Linart
  4. Roma Siniarska
  5. Mieczysław Syroka
  6. Danuta Woźniak
  7. Grażyna Ziarko
  8. Agnieszka Ziemlańska

Duet:

  1. Elżbieta Wiśniewska i Dariusz Machnicki  

Recytatorzy, prezentacja własnego tekstu:

  1. Ewa Dymek z Lublina
  2. Zenobia Kotuła
  3. Stanisława Maj z Lublina
  4. Maria Ryszarda Todys-Płonka

Krótka forma kabaretowa:

  1. Kabaret "Pod Siwym Włosem", OKS w Żółkiewce
  2. "Turobiniacy" z Turobina

 

Kontakt w sprawie Przeglądu – Aleksandra Chojnacka, instruktor WOK – tel. 81 532 42 08 w. 33

 

XIX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin  •  20 października 2018

 

 

Program 

Rozpoczęcie Koncertu Konkursowego - godz. 10.00 

  • 1.    Chór "Zorza" ze Stężycy
  • 2.    Zespół Śpiewaczy "Moszczanianki" z Moszczanki
  • 3.    Zespół Śpiewaczy "Rososzanki" z Rososzy
  • 4.    Zespół "Jesienna Róża" z Dęblina
  • 5.    Chór Seniora "Relaks" z Ryk
  • 6.    Zespół Śpiewaczy "Pelagia" z Leopoldowa
  • 7.    Zespół Śpiewaczy "Stokrotka" z Oszczywilka
  • 8.    Zespół Wokalny "Puławianki" z Puław
  • 9.    Trio z Łukowa
    10.  Bożena Jagielska z Puław
    11.  Laurencja Krasowicz z Puław
    12.  Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa
    13.  Zespół Wokalno-Taneczny "...dziesiątki" z Puław
    14.  Zespół "Nadzieja" z Poniatowej 

Zakończenie Koncertu Konkursowego

 

   XIX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
Chełm · 17 października 2018

 

 

PROGRAM 

Rozpoczęcie 9.00 

  1. Zespół Klubu Seniora "Mimoza" z Chełma
  2. Zespół "Babie Lato" z Chełma
  3. Zespół "Kombatant" z Chełma
  4. Duet Teresa Dudek i Eugeniusz Sawicki z Chełma
  5. Lucjan Nadzieja z Chełma
  6. Tadeusz Kornyluk z Chełma
  7. Irena Bąk, Klub "Jagoda" z Chełma
  8. Lucjan Nadzieja z Chełma – forma kabaretowa
  9. "Seniorzy Śpiewają" z Chełma
  10. Zespół "Wesoły Senior + Junior", Klub "Biała Brzoza"z Chełma
  11. Irena Bąk, Klub "Jagoda" z Chełma
  12. Stanisław Kostecki, PZERiI Leśniowice – forma kabaretowa
  13. Zespół "Akord", GOK w Rudzie-Hucie 
  14. Elżbieta Sławińska
  15. Lucyna Gaik, GOK w Rudzie-Hucie
  16. Duet Halina Maśluch i Maria Kociuba
  17. Zespół "Seniorki" z Wólki Kańskiej
  18. Zespół "Radość" z Liszna
  19. Zespół Śpiewaczy "Pawłowianki" 

Zakończenie prezentacji konkursowych


REGULAMIN XIX JPTAS 2018 - zobacz i pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA XIX JPTAS - (do edycji)

KARTA WJAZDU NA LOTNISKO XIX JPTAS - pobierz

 UWAGA: ELIMINACJE W CHEŁMIE ODBĘDĄ SIĘ 17 PAŹDZIERNIKA 2018 R.
ELIMINACJE W DĘBLINIE ODBĘDĄ SIĘ 20 PAŹDZIERNIKA 2018 R.
ELIMINACJE W LUBLINIE - LSM ODBĘDA SIĘ 25 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XVIII Jesienny Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

DĘBLIN 18 listopada 2017 r.

 

PROTOKÓŁ

 

Jury w składzie: 

dr Artur Sępoch – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie

Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury)

Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy  instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury) 

po obejrzeniu i wysłuchaniu 38 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Wyróżnienia grupowe:

  1. Chór Mieszany "Sitanianie" z Sitańca
  2. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy
  3. Grupa Wokalno-Instrumentalna "Lubelskie Babie Lato"
  4. Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa
  5. Zespół "Brzozowianki" z Brzozowicy Dużej  
  6. Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina
  7. Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina
  8. Zespół Męski z Dubeczna
  9. Zespół „Rososzanki” z Rososzy
  10. Zespół „Starsza Paka z Okrąglaka” z Zamościa
  11. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" z Mełgwi
  12. Zespół "Złoty Kłos" z Ulana-Majoratu
  13. Teatr "Retro" z Puław

 

Wyróżnienia indywidualne:

14.Danuta Buryła, GOK Wołajowice

15.Krzysztof Chruściel z Łukowa

16.Stanisława Głowniak z Kąkolewnicy

17.Ryszard Jałtuszewski z Białej Podlaskiej

18.Aniela Kapłon z Zamościa

19.Wiesław Smolej, GOK Horodło

20.Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej

21.Janina Świech z Puław

22.Maria R. Todys-Płonka z Lublina 

23.Agnieszka Ziemlańska z Lublina

 

Nagrody grupowe:

24.Chór Męski "Arion" ze Świdnika – Nagroda Starosty Ryckiego

25.Chór Męski "Fortis", OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim – Nagroda Starosty Ryckiego

26.Kabaret "Czarny Salceson" z Krasnegostawu – Nagroda Starosty Ryckiego

27.Kapela Stacha z Dzwoli – Nagroda Starosty Ryckiego

28.Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury – Nagroda Starosty Ryckiego

29.Zespół Śpiewaczy "Pelagia" z Leopoldowa – Nagroda Starosty Ryckiego

30.Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy – Nagroda Burmistrza Miasta Dęblin

 

Nagrody indywidualne:

31.  Maria Adamczyk z Zamościa
32.  Stefania Banucha z Trzcińca
33.  Anna Wanda Góra, GOK Werbkowice
34.  Izabela Kłusek z Białej Podlaskiej
35.  Tadeusz Kornyluk z Chełma
36.  Alina Myszak z Kocudzy
37.  Leokadia Prokopczuk z Zanowinia
38.  Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej

Nagrody grupowe zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Dęblin i Starostę Ryckiego, nagrody indywidualne i wyróżnienia ufundował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary ufundowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie.

 

 

 

XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin 18 listopada 2017

 

Koncert Finałowy - program

Rozpoczęcie  12.00

 

Chóry i zespoły

  1. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy
  2. Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina
  1. Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina
  1. Grupa Wokalno-Instrumentalna "Lubelskie Babie Lato"
  2. Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa

Soliści - wokaliści

  1. Agnieszka Ziemlańska z Lublina
  2. Janina Świech z Puław
  1. Tadeusz Kornyluk z Chełma

Recytatorzy, prezentacja własnych tekstów        

  1. Ryszard Jałtuszewski z Białej Podlaskiej
  2. Izabela Kłusek z Białej Podlaskiej
  3. Maria R. Todys-Płonka z Lublina
  4. Danuta Buryła, GOK Wołajowice
  5. Anna Wanda Góra, GOK Werbkowice
  6. Wiesław Smolej, GOK Horodło
  1. Krzysztof Chruściel z Łukowa

Forma kabaretowa

  1. Stefania Banucha z Trzcińca – Kabaret "Jarzębinki"
  1. Kabaret "Czarny Salceson" z Krasnegostawu

Zespoły

  1. Zespół „Rososzanki” z Rososzy
  2. Zespół Męski z Dubeczna
  3. Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury

Forma teatralna

  1. Zespół Śpiewaczy "Pelagia" z Leopoldowa – widowisko obrzędowe 

Przerwa

Chóry

  1. Chór Męski "Arion" ze Świdnika
  2. Chór Mieszany "Sitanianie" z Sitańca
  3. Chór Męski "Fortis", OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim 

Instrumentaliści

  1. Kapela Stacha z Dzwoli
  2. Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej
  3. Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej

Soliści - wokaliści

  1. Alina Myszak z Kocudzy
  2. Leokadia Prokopczuk z Zanowinia
  3. Maria Adamczyk z Zamościa
  1. Aniela Kapłon z Zamościa
  2. Stanisława Głowniak z Kąkolewnicy

Zespoły

  1. Zespół "Brzozowianki" z Brzozowicy Dużej
  2. Zespół "Kocudzanki" z Kocudzy
  3. Zespół „Starsza Paka z Okrąglaka” z Zamościa
  4. Zespół "Złoty Kłos" z Ulana-Majoratu
  5. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" z Mełgwi

Formy teatralne

  1. Teatr "Retro" z Puław

 

Zakończenie Koncertu Konkursowego

Ogłoszenie wyników obrad Jury, wręczenie nagród i wyróżnień

Zakończenie Przeglądu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finaliści XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów


XVIII JPTAS - KARTA WJAZDU NA LOTNISKO - DO POBRANIA



Zakończono eliminacje międzypowiatowe w ramach XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie:

Iwona Sawulska – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie

Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)

Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)

Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy  instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)

Do finału zakwalifikowano następujących wykonawców (podajemy tytuł utworu wskazanego przez jury do zaprezentowania podczas koncertu konkursowego):

 

Zamość (4 października)

1.      Chór „Sitanianie” z Sitańca – Ojczyzno ma droga
2.      Alina Myszak – Tam na wzgórzu przy dolinie
3.      Kapela Stacha z Dzwoli – polki, oberki
4.      Zespół "Kocudzanki" – Żena proso na zagunie
5.      Aniela Kapłon – Modliła się dziewczyna
6.      Zespół „Starsza Paka z Okrąglaka” - Żyjmy pełnym życiem

 

Kąkolewnica (8 października)

7.      Chór Męski "Fortis" – O sanctissima
8.      Ryszard Jałtuszewski z Białej Podlaskiej – Stulatka
9.      Izabela Kłusek z Białej Podlaska – Plotkara, Seniorzy
10.    Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej – polka Jak zabawa, to w świetlicy  (akordeonista)
11.    Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej – 2 utwory  (harmonijka ustna)
12.    Stanisława Głowniak z Kąkolewnicy – Przy kominku
13.    Zespół "Złoty Kłos" – Wysoki zameczek
14.    Zespół "Brzozowianki" z Brzozowicy Dużej – Złoty pierścionek
 

Lublin (13 października)  

15.   Chór Męski "Arion" – Czerwone maki
16.   Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina –  Od Krakowa
17.   Stefania Banucha z Trzcińca – Kabaret "Jarzębinki"
18.   Maria R. Todys-Płonka z Lublina – Świętomięs  
19.   Grupa Wokalno-Instrumentalna "Lubelskie Babie Lato" – Hej, dziewczyno, hej niebogo
20.   Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" – Był bal
21.   Agnieszka Ziemlańska z Lublina – Tam, gdzie żagli srebrzyste łabędzie
22.   Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina – Podaruj mi trochę słońca
 

Dęblin (22 października) 

23.   Zespół Śpiewaczy „Pelagia” z Leopoldowa – Truś, truś, warkocku (widowisko obrzędowe)
24.  Janina Świech z Puław – Każda miłość
25.  Zespół „Rososzanki” z Rososzy – Za stołem siedzum  
26.  Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy – Nie siadaj nad wodą
27.  Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa – Cicha woda
28.  Krzysztof Chruściel z Łukowa – Kac, Miłość
29.  Teatr RETRO z Puław – Kresowe wspomnienia  
 

Chełm (18 października)  

30.  Kabaret "Czarny Salceson" z Krasnegostawu
31.  Tadeusz Kornyluk z Chełma – Taniec jak życie
32.  Zespół Męski z Dubeczna – Zielona trawa
33.  Leokadia Prokopczuk z Zanowinia – Rekrut ja se, rekrut
 

Hrubieszów (21 października)  

34.  Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury – Bije mama
35.  Maria Adamczyk, Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu – Tańczmy po miłości kres
36.  Danuta Buryła, GOK Wołajowice – Wyjazd za granicę
37.  Anna Wanda Góra, GOK Werbkowice – Wykopki
38.  Wiesław Smolej, GOK Horodło – Na zakupach

 

Jednocześnie zostali wyróżnieni przez Jury, bez nominacji do Finału, następujący wykonawcy:

Zespół „Babie Lato – Acord” z Jastkowa

Zespół „Borowianki”, GOK w Białopolu

Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec

Zespół Wokalny Klubu Seniora z Bychawy

Duet „Cecylia i Andrzej” – Cecylia Koppe i Andrzej Sobolewski, GOK w Sawinie

Anna i Czesław Pisarczyk z Klubu Seniora Relaks w Majdanie Wielkim

Kabaret „Ona i On”, GOK w Horodle

Danuta Ślązak, GOK w Mirczu

Anna Raczkiewicz, GOK w Tomaszowie Lubelskim z/s w Podhorcach

 

Finał XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się w Dęblinie, w dniu 18 listopada 2017 r. (Klub Uczelniany WSOSP, ul. Dywizjonu 303).

UWAGA:

Wszyscy przyjeżdżający na Przegląd zobowiązani są do przesłania w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 listopada wypełnionych  kart wjazdu na lotnisko na adres:

Miejski Dom Kultury

ul. 15 Pułku Piechoty "WILKÓW" 32B
08-530 DĘBLIN

lub mailem: gordatgrzegorz@wp.pl

tel. 81 8830768  (instruktor Grzegorz Gordat)

Przesłanie listy uczestników konieczne jest do uzyskania zgody na wjazd na lotnisko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy nominowanym do Finału!

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – śpiewających i recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie - do udziału w XVIII Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Ma on charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, soliści (wokaliści), recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.

Wydarzenie to jest znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń.

W załączeniu regulamin, karta zgłoszenia i karta wjazdu na lotnisko (obowiązkowa dla przyjeżdżających do Dęblina).

Kontakt w sprawach dotyczących Przeglądu: Aleksandra Chojnacka – instruktor WOK,

tel. 81 532 42 08 w. 33; e-mail: a.chojnacka@onet.pl

 

XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin  •  14 października 2017

Program

 

Rozpoczęcie Koncertu Konkursowego - godz. 10.00

 
  1. Zespół Śpiewaczy „Pelagia” z Leopoldowa – widowisko obrzędowe 
  2. Zespół Wokalny „Puławianki” z Puław
  3. Zespół Wokalny „Jesienna Róża” z Dęblina
  4. Janina Świech z Puław
  5. Alicja Węglińska z Puław
    1. Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Karczmiska” z Leopoldowa
    2. Zespół „Moszczanianki” z Moszczanki
    3. Zespół „Rososzanki” z Rososzy
    4. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy 
    5. Zespół „Śpiewające Seniorki” z Gołębia
      1. Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa 
      2. Zespół „Niezapominajki” z Dminina
      3. Krzysztof Chruściel z Łukowa
      4. Zespół „Jagódki” ze Żdżar    
      5. Zespół „Kumpele” z Gręzówki 
        1. Teatr RETRO z Puław
Zakończenie koncertu konkursowego


XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Lublin  •  Dom Kultury LSM   13 października 2017

Program 

Rozpoczęcie Koncertu Konkursowego - godz. 10.00

Zespoły i soliści

  1. Zespół Ludowy "Sławiniacy"
  2. Zespół "Babie Lato – Acord" 
  3. Marek Kowal z Lublina
  4. Chór Kombatant – "Kolorowa Jesień"
  5. Zespół Śpiewaczy "Poleska Nuta" 
  6. Zespół "Fajsławianki"
  7. Zbigniew Węglarz z Lublina
  8. Chór Męski "Arion" 
  9. Teresa Rodak z Woli Mieczysławskiej

Formy teatralno-kabaretowe

  1. „Senioritki” z Gminy Lubartów
  2. Kabaret "Jarzębinki" – Stefania Banucha

Zespoły i soliści

  1. Zespół Wokalny "Senioritki" z LSM
  2. Bożena Korżan z Lublina
  3. Jan Kuzioła z Lublina
  4. Agnieszka Ziemlańska z Lublina

Prezentacje własnych tekstów i recytacje

  1. Maria Pietraś z Milejowa
  2. Irena Bogucka z Lublina
  3. Czesława Szczepańska z  Milejowa
  4. Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina
  5. Marianna Tomczak z Milejowa
  6. Władysława Chudziak z Ziółkowa

Zespoły i soliści

  1. Mieczysław Syroka i Jan Sarzyński z Lublina
  2. Zespół Biesiadny "Zapłocianie" z Milejowa
  3. Mieczysław Syroka z Lublina
  4. Zespół Wokalny Klubu Seniora z Bychawy 
  5. Zespół "Nadzieja" z Poniatowej
  6. Grupa Wokalno-Instrumetalna "Lubelskie Babie Lato"
  7. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" 
  8. Zespół chóralny "Bello Canto" 

Zakończenie koncertu konkursowego


XVIII JPTAS - REGULAMIN - do pobrania

XVIII JPTAS - KARTA - do pobrania

XVIII JPTAS - KARTA WJAZDU NA LOTNISKO - do pobrania