Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

XVII Jesienny Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin 19 listopada 2016 r.

Protokół

Jury w składzie:

Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury)

Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy  instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury)

Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury)

po wysłuchaniu 35 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Wyróżnienia grupowe:

  1. Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa
  2. Stylizowany Zespół Śpiewaczy „Górzanki” z Gozdowa
  3. Zespół „Kulczynianki” z Kulczyna 
  4. Zespół „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia
  5. Zespół „Niezapominajki” z Dminina
  6. Zespół „Śniatyczanie” ze Śniatycz
  7. Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec
  8. Zespół KGW z Rzeczycy Księżej (forma kabaretowa)

Wyróżnienia indywidualne:

  1. 1.Maria Adamczyk z Zamościa
  2. 2.Władysława Chudziak z Ziółkowa
  3. 3.Anna Wanda Góra z GOK Werbkowice
  4. Tadeusz Kornyluk z Chełma 
  5. 5.Czesława Mojsym z Wojsławic
  6. Wiesław Smolej z GOK Horodło
  7. 7.Mieczysław Syroka z Lublina

Nagrody grupowe:

  1. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy
  2. Chór „Sitanianie” z Sitańca – Nagroda Starosty Ryckiego
  3. Chór Ziemi Lubartowskiej z Lubartowa
  4. Kapela Stacha z Dzwoli – Nagroda Starosty Ryckiego
  5. Zespół Chóralny „Bello Canto” z Lublina  - Nagroda Burmistrza Dęblina
  6. Zespół Ludowy „Sławiniacy” z Lublina
  7. Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy
  8. Zespół „Marianki” z Kocudzy
  9. Zespół „Rumenok” z Hołowna – Nagroda Starosty Ryckiego
  10. Zespół Śpiewaczy „Borowianki” z Raciborowic-Kolonii  
  11. Zespół Śpiewaczy „Moszczanianki” z Moszczanki

Nagrody indywidualne:

  1. Stefania Banucha z Trzcińca (forma kabaretowa) – Nagroda Starosty Ryckiego
  2. Stanisława Maj z Lublina
  3. 3.Zbigniew Motyka z Białej Podlaskiej
  4. Alina Myszak z Kocudzy – Nagroda Starosty Ryckiego
  5. 5.Lucjan Nadzieja z Chełma
  6. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych
  7. Witalia Sosnowska z Lublina – Nagroda Starosty Ryckiego           
  8. Marian Szewera z Zamościa
  9. Maria R. Todys-Płonka z Lublina 

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Dęblin oraz Starostę Ryckiego, puchary ufundował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie, nagrody i wyróżnienia książkowe oraz rzeczowe ufundował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

 

XVII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin 19 listopada 2016  

Koncert Finałowy - program

 

Rozpoczęcie  9.00

            Powitanie – Zespół Wokalny „Jesienna Róża” z Dęblina

Koncert konkursowy

            Zespoły

  • 1.Zespół Ludowy „Sławiniacy” z Lublina
  • 2.Zespół Śpiewaczy „Moszczanianki” z Moszczanki
  • 3.Stylizowany Zespół Śpiewaczy „Górzanki” z Werbkowic
  • 4.Zespół „Śniatyczanie” ze Śniatycz
  • 5.Zespół Chóralny „Bello Canto” z Lublina
  •             Soliści, recytatorzy, prezentacja własnych tekstów  
  • 6.Mieczysław Syroka z Lublina
  • 7.Wiesław Smolej z GOK Horodło
  • 8.Anna Wanda Góra z GOK Werbkowice
  • 9.Witalia Sosnowska z Lublina       
  • 10. Maria R. Todys-Płonka z Lublina
  • 11. Stanisława Maj z Lublina
  • 12. Władysława Chudziak z Ziółkowa
  •             Forma teatralna
  • 13. Zespół „Rumenok” z Hołowna – Szeptucha
  •             Chóry
  • 14. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy
  • 15. Chór Ziemi Lubartowskiej z Lubartowa
  • 16. Chór „Sitanianie” z Sitańca
  •             Forma kabaretowa
  • 17. Stefania Banucha z Trzcińca – Moje życie to kabaret
  •             Soliści, recytatorzy, prezentacja własnych tekstów
  • 18. Zbigniew Motyka z Białej Podlaskiej
  • 19. Lucjan Nadzieja z Chełma
  • 20. Tadeusz Kornyluk z Chełma 
  • 21. Teresa Adamczyk z Chełma
  • 22. Czesława Mojsym z Wojsławic
  • 23.  Alina Myszak z Kocudzy
  • 24. Janina Oleszek z Kocudzy
  • 25. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych
  • 26. Maria Adamczyk z Zamościa
  • 27. Marian Szewera z Zamościa
  •             Zespoły
  • 28. Zespół „Niezapominajki” z Dminina
  • 29. Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec
  • 30. Zespół „Kulczynianki” z Kulczyc 
  • 31. Zespół Śpiewaczy „Borowianki” z Raciborowic-Kolonii  
  • 32. Zespół „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia
  • 33. Zespół „Marianki” z Kocudzy
  • 34. Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy
  • 35. Kapela Stacha z Dzwoli
  • 36. Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa
  •             Forma teatralna
  • 37. Zespół KGW z Rzeczycy Księżej – Zebranie

Zakończenie koncertu konkursowego

Część artystyczna w trakcie obrad Jury:

• koncert Barbary Grymuzy i Krzysztofa Szlachty

• występ par tanecznych ze Stowarzyszenia „Zawsze Aktywni”

• wspólna zabawa

Ogłoszenie wyników obrad Jury, wręczenie nagród i wyróżnień 

Zakończenie Przeglądu

 

UWAGA!

 W związku z dużą ilością zgłoszeń organizatorzy przewidują możliwość wykonywania jednego utworu podczas prezentacji konkursowych.
Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podana w dniu Przeglądu.


 OBOWIĄZKOWA KARTA WJAZDU  NA LOTNISKO W DĘBLINIE - do pobrania


Finaliści XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie informuje, że do finału XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, po przeprowadzeniu eliminacji w Lublinie (8 października), Hrubieszowie (15 października), Zamościu (19 października), Dęblinie (22 października) oraz Chełmie (26 października), zakwalifikowano następujących wykonawców (podajemy tytuł utworu wskazanego przez jury do zaprezentowania podczas koncertu konkursowego):

 

Lublin

1.  Chór Ziemi Lubartowskiej z Lubartowa – Mały książę
2.  Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina – Dwa serduszka
3.  Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina - Polonez
4.  Zespół "Rumenok" z Hołowna – Szeptucha
5.  Stefania Banucha z Trzcińca – Moje życie to kabaret
6.  Władysława Chudziak z Ziółkowa – Legenda o Zawieprzycach
7.  Stanisława Maj z Lublina – oba teksty
8.  Witalia Sosnowska z Lublina – oba teksty
9.  Maria R. Todys-Płonka z Lublina – oba teksty
10.Mieczysław Syroka z Lublina – Róbmy swoje (ew. wg uznania wykonawcy)
11. Zespół KGW z Rzeczycy Księżej – Zebranie 

Hrubieszów

12. Stylizowany Zespół Śpiewaczy "Górzanki" z Werbkowic – Siwy koń
13. Zespół "Wesołe Gosposie" z Kolonii Sitaniec - Ojczyzna
14. Anna Wanda Góra z Werbkowic (oba teksty)
15. Wiesław Smolej z GOK Horodło 

Zamość

16. Chór „Sitanianie” z Sitańca – Kołysanka
17. Kapela Stacha z Dzwoli
18. Zespół "Marianki" z Kocudzy – A jak jo pojada
19. Marian Szewera z Zamościa – Zaszaleć troszeczkę
20. AlinaMyszak z Kocudzy – Gdzie ty jadzies
21. Maria Adamczyk z Zamościa – Zagubiona droga
22. Janina Oleszek, Kocudza – Zakukała zezulejka
23. Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy - Szła dziewczyna
24. Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa – Zaszumiał wicher
25. Zespół ”Śniatyczanie” - Kukułeczka 

Dęblin

26. Chór Seniora "Zorza" ze Stężycy – Marysia, tyś mój raj
27. Zespół "Niezapominajki" z Dminina – Korale
28. Zbigniew Motyka z Białej Podlaskiej
29. Zespół Śpiewaczy "Moszczanianki"z Moszczanki – W starym rajskim sadecku 

Chełm

30. Lucjan Nadzieja z Chełma
31. Tadeusz Kornyluk z Chełma
32. Teresa Adamczyk z Chełma
33. Czesława Mojsym z Wojsławic – Hen tam z daleka
34. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych – Hora hora
35. Zespół "Kulczynianki" z Kulczyc – Powiadają ludzie  
36. Zespół Śpiewaczy "Borowianki" z Raciborowic-Kolonii – Dwa gołąbki
37. Zespół "Nadbużański Klon Zielony" z Zanowinia – Na Polesiu ciemnym borem 


Jednocześnie Jury wyróżniło, bez nominacji do Finału, następujących wykonawców:

Zofia Cholewińska z Białej Podlaskiej

Krystyna Grobel z Hrubieszowa

Lucyna Sołowiej z Hrubieszowa

Janina Świech z Puław

Alicja Węglińska z Puław

  

Finał XV Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się w Dęblinie, w dniu 19 listopada 2016 r.
(Klub Uczelniany WSOSP, ul. Dywizjonu 303).

UWAGA: Wszyscy przyjeżdżający na Przegląd zobowiązani są do przesłania
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 listopada
wypełnionych  kart wjazdu na lotnisko na adres:

Miejski Dom Kultury

ul. 15 Pułku Piechoty "WILKÓW" 32B
08-530 DĘBLIN

tel.: 81 8830768
fax: 81 8801261
mail: mdkdeblin@op.pl

Przesłanie listy konieczne jest do uzyskania zgody na wjazd na lotnisko!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy nominowanym do Finału!

 


XVII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów 

Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia 1

26 października 2016  

PROGRAM

Rozpoczęcie 9.00 

Zespoły i chóry

  1. Zespół „Mimoza” ChDK
  2. Chór „Złota Jesień” Klubu Seniora ChSM
  3. Zespół „Wesoły Senior + Junior” z Klubu Seniora "Biała Brzoza" i "Słoneczna Jesień" z Chełma
  4. Zespół "Babie Lato" z Chełma
  5. Zespół „Jagoda” z ChSM
  6. Zespół „Kombatant” z Chełma
  7. Zespół Śpiewaczy „Ostoja” z Chełma

Soliści

  1. Lucjan Nadzieja z Klubu Seniora „Złota Jesień”
  2. Tadeusz Kornyluk z Klubu „Mimoza”
  3. Genowefa Celińska z Chełma
  4. Ryszard Trochimczuk z Chełma

Recytatorzy i prezentacja własnego tekstu

  1. Marianna Niemiec z Klubu „Mimoza”
  2. Teresa Adamczyk z Klubu „Jagoda”  ChSM Chełm

Zespoły i duety

  1. „Kulczynianki” z Kulczyna
  2. Zespół „Jarzębina” z Czułczyc
  3. Septet Wokalny z Hańska
  4. Duet „Polesie” Cecylia Koppe i Stefan Sakowski z Sawina
  5. „Seniorki” z Dubeczna
  6. Zespół „Wesołe Sąsiadki” z Kołacz
  7. Duet Janina i Józef Zielińscy z Hańska

Soliści

  1. Jadwiga Kendzierawska z Wólki Petryłowskiej
  2. Krystyna Celińska z Bukowy Wielkiej
  3. Stanisława Dmitruk z Kołacz
  4. Albina Dmitruk z Sawina
  5. Andrzej Sobolewski z Sawina
  6. Alina Sołoducha z Petryłowa
  7. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych

Recytatorzy i prezentacja własnego tekstu

  1. Alina Jahołkowska
  2. Kazimiera Pawluk z Hanny
  3. Karolina Demianiuk z Hanny

Formy kabaretowe

  1. Kabaret „Sami Swoi” z Sawina

Zespoły i duety

  1. Zespół Śpiewaczy „Biesiada” z Krasnegostawu
  2. Zespół Śpiewaczy „Wiśniowy Sad” z Żalina
  3. Zespół Wokalny „Radość” z Liszna
  4. Zespół „Akord” z Rudy-Huty
  5. Zespół „Borowianki” z Raciborowic Kolonii
  6. Zespół „Jarzębina Czerwona” z Rudki
  7. „Poleskie Echa” z Wytyczna
  8. Duet Lucyna Gaik i Emilian Grzywna

Soliści

  1. Czesława Mojsym z Wojsławic
  2. Irena Tetych z Włodawy
  3. Józefa Stasiuk z Zanowinia
  4. Halina Romanowska ze Żmudzi

Zespoły

  1. Zespół „Orchowianki” z Orchówka
  2. Zespół „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia
  3. Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Włodawy
  4. Zespół Śpiewaczy "Pawłowianki" z Pawłowa
  5. Zespół „Jarzębinki” ze Żmudzi
  6. Zespół „Seniorki” z Pawłowa
 
Forma kabaretowa

  1. Kabaret "Ale Babki" z Pawłowa
 

 

XVII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Dęblin · 22 października 2016 ·

Program

Rozpoczęcie 9.00

Zespoły i chóry
1. Zespół Wokalny "Jesienna Róża" z Dęblina
2. Chór Seniora "Zorza" ze Stężycy
3. Chór Seniora "Relaks" z Ryk
4. Zespół Wokalny "Puławianki" z Puław
5. Zespół "Pawłowianki" z Pawłowa
6. Zespół "Niezapominajki" z Dminina
7. Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Karczmiska" z Leopoldowa

Soliści
8.   Jan Michoński z tow. Zespołu "Jesienna Róża" z Dęblina
9.   Janina Świech z Puław
10. Alicja Węglińska z Puław

Recytatorzy i prezentacja własnych tekstów
11. Zofia Cholewińska z Białej Podlaskiej – własne teksty
12. Zofia Kozłowska z Adamowa – recytator
13. Anna Guz z Radzynia Podlaskiego – własne teksty

Forma kabaretowa
14. Klub Literacki "Walerianka" z Białej Podlaskiej - "Sanatoryjne rozterki"

Soliści
15. Zbigniew Motyka – instrumentalista
16. Zygmunt Haczkur – solista
17. Zygmunt Romaniuk – solista

Forma teatralna
18. Zespół "Zawsze Razem" z Woli Gułowskiej

Zespoły
19. Zespół Wokalny "Wrzos" z Radzynia Podlaskiego
20. Zespół "Czerniczanki" z kapelą z Czernica
21. Zespół Śpiewaczy "Moszczanianki" z Moszczanki
22. Zespół Śpiewaczy z Oszczywilka

Zakończenie koncertu konkursowego

 


XVII Jesienny Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
Lublin – 8 października 2016

Rozpoczęcie koncertu konkursowego – godz. 9.30
Koncert konkursowy zespołów i duetów
1. Zespół Wokalny "Senioritki" z Lublina (LSM)
2. Zespół "Krajka" z Niedrzwicy
3. Zespół "Jarzębinki" z Trzcińca
4. Zespół Ludowy "Sławiniacy" z Lublina
5. Zespół "Senioritki" z Lubartowa
6. Duet z Zespołu "Sławiniacy"

Forma kabaretowa (ok. 10.30)
7. Stefania Banucha z Trzcińca – forma kabaretowa

Koncert konkursowy chórów (ok. 11.00)
8. Chór "Arion" ze Świdnika
9.Chór Ziemi Lubartowskiej z lubartowa 

Recytatorzy i prezentacja własnych tekstów (ok. 11.15)
10.. Stanisława Maj z Lublina
11. Wanda Jędrzejewska z Lublina
12. Witalia Sosnowska z Lublina
13. Ewa Dymek z Lublina
14. Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina
15. Władysława Chudziak z Ziółkowa
16. Krystyna Podściańska z Milejowa
17. Czesława Szczepańska z Milejowa
18. Alfreda Lipa z Fajsławic

Forma teatralno-kabaretowa
19.  Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Księżej "Zebranie"

Koncert konkursowy zespołów (ok. 12.00)
20. Zespół Śpiewaczy "Ostrowianki-Polesianki" z Ostrowa Lubelskiego
21. Kapela "Swojacy" z Kraśnika
22. Zespół Wokalny "Jubilat" z Kraśnika
23. Zespół "Kolorowa Jesień" z Kraśnika
24. Zespół "Fajsławianki" z Fajsławic
25. Zespół "40 PLUS" z Milejowa

Koncert konkursowy solistów (ok. 13.00)
26. Krystyna Stefaniak z Fajsławic (z kapelą)
27. Danuta Woźniak z Lubartowa
28. Mieczysław Syroka z Lublina
29. Irena Bogucka z Lublina
30. Bożena Korżan z Lublina

Przerwa ok. 14.00 – 14.20

Forma teatralno-kabaretowa
31. Zespół "Rumenok"z Hołowna – widowisko "Szeptucha"

Koncert konkursowy zespołów
32. Zespół "Poleska Nuta" z Kołacz
33. Zespół Śpiewaczy z Wojcieszyna
34. Zespół "Nadzieja" z Poniatowej
35. Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora w Józefowie nad Wisłą
36. Zespół Śpiewaczy "Podzamcze" z Mełgwi
37. Zespół Klubu Seniora "Spokojna Przystań" ze Świdnika
38. Zespół "Lubelskie Babie Lato" z Lublina (Wieniawa)
39. Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina (Węglin)


Zakończenie koncertu konkursowego


Zaproszenie dla Seniorów

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. W tym roku eliminacje odbędą się:

8 października - Lublin (Dom Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a)  

15 października - Hrubieszów (Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7)
 

19 PAŹDZIERNIKA - ZAMOŚĆ (ZAMOJSKI DOM KULTURY, UL. PARTYZANTÓW 13 )
 

22 października - Dęblin (lotnisko – Klub WSOSP, ul. Dywizjonu 303)

26 października - Chełm (Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia 1)
 

Finał – 19 listopada – Dęblin (lotnisko – Klub WSOSP, ul. Dywizjonu 303).

 

REGULAMIN - DO POBRANIA
KARTA ZGŁOSZENIA - DO POBRANIA
KARTA WJAZDU - DO POBRANIA