Mały Konkurs Recytatorski

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

36. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

LUBLIN, 6-7 CZERWCA 2017

 

Jury w składzie:

Aleksandra Chojnacka – Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie

Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Monika Wesołowska – Instruktor kultury żywego słowa Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie 

po wysłuchaniu 49 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 6 czerwca 2017 r. przyznało: 

NAGRODY:

I Nagroda – ex aequo

IDA  KLIMEK, Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 5 w Kraśniku, Instruktor: Anna Kuśmierz

WOJCIECH  CABAJ, Szkoła Podstawowa  nr 1 w Łukowie, Instruktor: Marzena Jastrzębska 

II Nagroda – ex aequo

ALEKSANDRA  ŚWIĆ, Szkoła Podstawowa  nr 2 w Parczewie, Instruktor: Urszula Bzówka

JĘDRZEJ  CZARNECKI, Szkoła Podstawowa  nr 24 w Lublinie, Instruktor: Maria Żmudzka 

III Nagroda – ex aequo

KINGA  KOSIAK, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Dęblinie, Instruktor: Katarzyna Jaśkowska

MICHAŁ  GÓRNIAK, Szkoła Podstawowa w Poniatowej, Instruktor: Anna Rocińska-Stola

WYRÓŻNIENIA: 

JULIA  ŁYSZCZ, Zespół Szkół nr 3 w Dęblinie, Instruktor: Anna Bartoszuk

PAWEŁ  STANKIEWICZ, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie, Instruktor: Małgorzata Serafin

IGOR  PRZYBOROWSKI, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Instruktor: Danuta Prokopiuk

JAN  MAKAREWICZ, Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Instruktor: Marzena Żybura

TOMASZ  KISZKA, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, Instruktor: Irena Lasek

ANNA  LIPIŃSKA, Biblioteka Zespołu Szkół w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Barbara Michalczuk

JULIAN JASIUK, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Instruktor: Ewa Koler

DARIA  ZLOT, Szkoła Podstawowa w Kurowie, Instruktor: Elżbieta  Pacocha

ZOFIA  KAMIENIAK, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Instruktor: Mateusz Nowak

EMILIA  MACIEJEWSKA, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor: Zofia Kozłowska

BOGUSZ  BATYRA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim, Instruktor: Małgorzata Łukasiewicz

LENA  GAŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łęcznej, Instruktor: Agnieszka Dados

MACIEJ  JAWORSKI, Zespół Szkół w Niemcach, Instruktor: Bożena Malinowska

IGOR  WOLANIN, Szkoła Podstawowa w Turobinie, Instruktor: Barbara Harasim 

Jury po wysłuchaniu 53 recytatorów w kategorii klas IV-VI w dniu 7 czerwca 2017 r. przyznało:

NAGRODY:

I NAGRODA

MARIA  MARKIEWICZ, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska 

II NAGRODA

PIOTR  PERDUN, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Anna Perdun 

III NAGRODA – ex  aequo

KATARZYNA  GOZDALSKA, Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku, Instruktor: Mariola Szutta

MAŁGORZATA  CHWAŁEK, Szkoła Podstawowa w Chłaniowie, Instruktor: Dorota Kiełbasa

MARIA  KAMIENIAK, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Instruktor: Mateusz Nowak

ZUZANNA  MARCINEK, Szkoła Podstawowa w Bychawie, Instruktor: Teresa Tracz

KAMILA  STACHURA, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach, Instruktor: Arleta Wysocka

WYRÓŻNIENIA:

WERONIKA  MYSZKA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Instruktor: Izabela Włodarczyk

KACPER  PANASIUK, Szkoła Podstawowa w Sworach, Instruktor: Violetta Więckowska

KACPER  KRZYWANOWSKI, Zespół Szkół w Żółtańcach, Instruktor: Agnieszka Rutkowska

TERESA  CZACHOREK, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie, Instruktor: Teresa Olucha

ADRIAN  KOBIELAS, Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Instruktor: Ewa Bartyś

MIKOŁAJ  KALINOWSKI, Szkoła Podstawowa w Goraju, Instruktor: Krystyna Jasińska

NATALIA  DYJAK, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Sławomir Żyłka

ROKSANA  JASTRZĘBSKA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie, Instruktor:

Beata Bartnicka-Prokopiuk

ANGELIKA  CZUBAK, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, Instruktor: Beata Jasielska

KACPER  GĄSKA, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, Instruktor: Iwona Kurzempa-Sarzyńska

ANNA  WIŚNIEWSKA, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, Instruktor: Anna Krzyżanowska

TOMASZ  PIZOŃ, Szkoła Podstawowa w Bychawce, Instruktor: Anna Bartnik

MIKOŁAJ  PRUCHNIAK, Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim, Instruktor: Beata Ryszkowska-Stefanek

NATALIA  TERLECKA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku, Instruktor: Anna Iwańska-Kuśmierz 

Jury zwraca uwagę na konieczność doboru repertuaru do wieku i możliwości wykonawczych recytatora. Jeśli tekst jest dialogiem, należy unikać przerysowań w interpretacji, w tym sztucznie obniżanego i podwyższanego głosu. W przypadku prozy, należy pamiętać, by tekst prezentacji nie był zbyt długi. Wskazana jest redakcja prozy, która pozwoli na przekazanie treści i emocji, bez znużenia wykonawcy i słuchaczy. Przypominamy, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom za udział w 36. Małym Konkursie Recytatorskim. Dziękujemy za historie, którymi zechcieliście się nami podzielić. Wierzymy, że wrażliwość i pasja pozwolą Wam rozwijać swoje talenty w przyszłości. Dziękujemy Rodzicom i Pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój. 

Podpisy Jury  

Nieodebrane nagrody i wyróżnienia prosimy odbierać w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00

 

 
 

PROGRAM  WOJEWÓDZKIEGO KONCERTU LAUREATÓW

XXXVI  MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

I KONCERT, 6 czerwca 2017 r., godz. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

II KONCERT, 6 czerwca 2017 r., godz. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość 

III KONCERT, 7 czerwca 2017 r., godz. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

IV KONCERT, 7 czerwca 2017 r., godz. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

Zapraszamy!

 

 

 

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJ POWIATOWY ZIEMSKI

XXXVI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W LUBLINIE

19 MAJA 2017 R.

 

Jury w składzie:

Aleksandra Chojnacka – instruktor ds. aktywizacji artystycznej seniorów w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Mateusz Nowak –  aktor, reżyser, recytator, Kierownik Programowy Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” w Lublinie 

Po wysłuchaniu 40 prezentacji postanowiło nominować do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie: 

Kategoria wiekowa: klasy I – III Szkoła Podstawowa

HANNA  MŁODZIKOWSKA, Szkoła Podstawowa w Przybysławicach, Instruktor: Małgorzata Tomasiak

MACIEJ  JAWORSKI, Zespół Szkół w Niemcach, Instruktor: Bożena Malinowska 

Kategoria wiekowa: klasy IV – VI, Szkoła Podstawowa

LAURA  ŁABIGA, Zespół Szkół w Krężnicy Jarej, Instruktor: Jolanta Czarnecka

PIOTR  PERDUN, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Anna Perdun 

Wyróżnienia: 

Klasy I – III

HANNA MYTYK, Zespół Szkół w Niemcach, Instruktor: Iwona Choina

EMILIA  OPOLSKA, Zespół Szkół w Garbowie, Instruktor: Dorota Miazga

JAKUB  PASTERNAK, Zespół Szkół w Garbowie, Instruktor: Bożena Jesionowska

MIKOŁAJ  SKAŁECKI, Szkoła Podstawowa w Bogucinie, Instruktor: Małgorzata Podolska

MAGDALENA  MIROSŁAW, Zespół Szkół w Wojciechowie, Instruktor: Jolanta Kryk

MIKOŁAJ  MENDEL, Szkoła Podstawowa w Strzeszkowicach Dużych, Instruktor: Marta Komarowska

BARTŁOMIEJ  WALCZAK, Szkoła Podstawowa w Babinie, Instruktor: Bożena Rosińska 

Klasy IV – VI

MACIEJ  DUDKOWSKI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach, Instruktor: Krystyna Weiss

SZYMON  MUSIEJ, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach, Instruktor: Krystyna Weiss

WANESA  WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie, Instruktor: Agnieszka Marzec

KACPER  ŁUKA, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Edyta Szczerbicka 

Jury dziękuje Uczestnikom, Opiekunom i Organizatorom za kolejne piękne i twórcze spotkanie z żywym słowem. Zachęcamy Uczestników do większej odwagi i śmiałości podczas prezentacji tekstów na scenie oraz do dalszej twórczej pracy nad doborem repertuaru, interpretacją, kulturą słowa i ogólnym wyrazem artystycznym.

Podpisy Jury

 

REGULAMIN XXXVI MKR dla województwa - pobierz

REGULAMIN XXXVI MKR - powiat ziemski - pobierz

REGULAMIN XXXVI - miasto - pobierz

KARTA UCZESTNIKA XXXVI MKR - pobierz