Mały Konkurs Recytatorski

 

 

Na Laureatów czekają

nieodebrane nagrody i wyróżnienia.

Pokój nr 1, od poniedziałku do piątku,

w godz. 8.00 – 16.00.

Zapraszamy!

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

37. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

LUBLIN, 5-6 CZERWCA 2018 

Jury w składzie:

Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Urszula Kostrzewa – instruktorka teatralna, animatorka kultury, reżyserka Teatru Akademickiego UMCS „STOPA”

Patryk Pawelec – Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie 

po wysłuchaniu 46 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 5 czerwca 2018 r. przyznało: 

I NAGRODA – ex aequo

KLAUDIA  SZKUTNIK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie, Instruktor: Iwona Rubacha

KAROLINA TETER, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Starej, Instruktor: Urszula Krawczyk

II NAGRODA – ex aequo

GABRIELA  MISIUREK, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, Instruktor: Ewa  Nawrocka

DOROTA  POŚPIECH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska 

III NAGRODA – ex aequo

WOJCIECH  CABAJ, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Łukowie, Instruktor: Lidia Rychta

GABRIELA  SIKORSKA, Szkoła Podstawowa w Kocku, Instruktor: Anna Śnieżko

BARTOSZ  SMYK, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 32 w Lublinie, Instruktor: Elżbieta Piechnik,

Halina Piątek 

WYRÓŻNIENIA

FILIP  OLSZEWSKI, Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Instruktor: Anna Korneluk

DARIA  LASZEWSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Urszula Bzówka

ANETA  NAZAR, Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Instruktor: Katarzyna Atalska

ANTONI  SOŁTYS, Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie, Instruktor: Grażyna Wiśniewska

MAGDALENA  KREMPLA, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, Instruktor: Marta Mamełka

KATARZYNA  PIWONI, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Ewa Leszczyńska

GRZEGORZ  MARKOWSKI, Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie, Instruktor: Ewa Nowicka

KINGA  KAŁUSZYŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Instruktor: Anna Madej

JULIA  GRZEGORCZYK, Szkoła Podstawowa w Łubkach, Instruktor: Renata Skowrońska

AMELIA  BINDA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu, Instruktor: Ilona Żur

BLANKA  KOWALIK, Szkoła Podstawowa w Sadurkach, Instruktor: Katarzyna Lewandowska

AGATA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

MIKOŁAJ  PĘKSA, Szkoła Podstawowa w Leszkowicach, Instruktor: Agnieszka Sieńczak

ALEKSANDRA  KOZAK, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor: Marta Widyńska 

Jury po wysłuchaniu 60 recytatorów w kategorii klas IV-VI w dniu 6 czerwca 2018 r. przyznało:

NAGRODY:

I NAGRODA – ex  aequo

MARIA  KAMIENIAK, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” w Lublinie, Instruktor: Mateusz Nowak

BARTŁOMIEJ  JUSZKIEWICZ, Szkoła Podstawowa w Konstantynowie, Instruktor: Dorota Andruszkiewicz 

II NAGRODA – ex  aequo

MARIA  MITUŁA, Szkoła Podstawowa w Bychawie, Instruktor: Magdalena Konefał

OSKAR  KOSIŃSKI, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą, Instruktor: Dorota Bis

ILONA  SOŁDACZUK, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach Kolonii, Instruktor: Ewa Koler 

III NAGRODA – ex  aequo

NIKODEM  KAŁUŻNY, Szkoła Podstawowa w Wierzbicy, Instruktor: Jolanta Seroka

MIŁOSZ  SADURSKI, Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, Instruktor: Elżbieta Piechnik, Marta Serafin

JAKUB  WALASZEK, Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej, Instruktor: Zofia Kozłowska 

WYRÓŻNIENIA:

ALEKSANDRA  ŚWIĆ, Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Renata Stawicka

ANNA  MOJSYM, Szkoła Podstawowa w Podhorcach, Instruktor: Barbara Łapińska

HANNA  BŁASZCZUK, Zespół Szkół w Sawinie, Instruktor: Jolanta Greguła

JULIA  MICHALEWSKA, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, Instruktor: Anna Lasko

ALICJA  PIASZCZYK, Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Wiesława Stefaniuk

KLARA  GABIR, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej, Instruktor: Elżbieta Mojsa

MACIEJ  RADOMYSKI, Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

SEBASTIAN  PISKOR, Szkoła Podstawowa w Telatynie, Instruktor: Janina Urban

NATALIA  DYJAK, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Instruktor: Sławomir Żyłka

NADIA  MAJEWSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Instruktor: Małgorzata Rodziewicz

IDA  KLIMEK, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku, Instruktor: Magdalena Kosz

NATALIA  KOSMOWSKA, Szkoła Podstawowa w Opatkowicach, Instruktor: Patrycja Mazurek

ALEKSANDRA  PYTLAK, Szkoła Podstawowa w Końskowoli, Instruktor: Elżbieta Owczarz

KACPER  WAŚKO, Szkoła Podstawowa w Wysokiem, Instruktor: Lidia Kuryło

ANNA  PIOTROWSKA, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek,

Grażyna Wójtowicz

GABRIELA  BIAŁA, Szkoła Podstawowa w Jackowie, Instruktor: Katarzyna Mariasiewicz

KRZYSZTOF POCHWATKA, Szkoła Podstawowa w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak

ŁUKASZ PARYŁA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Instruktor: Hanna Tołubińska

WIKTORIA  JĘDRYCH, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Instruktor: Joanna Zakrzewska

TOMASZ  SZCZEPANIK, Szkoła Podstawowa w Urszulinie, Instruktor: Anna Szczepanik 

Jury z zadowoleniem zauważa, że poziom tegorocznego konkursu był wyskoki, co znalazło swój wyraz w ilości przyznanych nagród i wyróżnień. Jednocześnie stale przypomina o potrzebie poszukiwania nowego, rzadko wykonywanego repertuaru, bliskiego doświadczeniu i możliwościom interpretacyjnym recytatorów. Przypominamy, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji. Dziękujemy za autentyczne emocje, którymi zechcieliście się z nami podzielić. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej i świadomej recytacji. Dziękujemy Rodzicom i Pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój.

 

 

W DNIACH 5-6 CZERWCA

W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU KULTURY W LUBLINIE

 UL. DOLNA PANNY MARII 3

SPOTKAJĄ SIĘ FINALIŚCI 37. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA

 

I KONCERT, 5 CZERWCA 2018 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

II KONCERT, 5 CZERWCA 2018 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

III KONCERT, 6 CZERWCA 2018 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

IV KONCERT, 6 CZERWCA 2018 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

 

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJ POWIATOWY ZIEMSKI

XXXVII MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W LUBLINIE

18 MAJA 2018 R.

 

 

Jury w składzie:

Aleksandra Chojnacka – instruktor ds. aktywizacji artystycznej seniorów w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Patryk Pawelec – recytator, instruktor ds. recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Po wysłuchaniu 39 prezentacji postanowiło nominować do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie:

 

Kategoria wiekowa: klasy I – III Szkoła Podstawowa

AGATA KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz 

Kategoria wiekowa: klasy IV – VI, Szkoła Podstawowa

ANNA PIOTROWSKA, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Instruktor: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz

MICHAŁ KUBIAK, Szkoła Podstawowa w Krasieninie, Instruktor: Dariusz Starek

KRZYSZTOF POCHWATKA, Szkoła Podstawowa  w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak

Wyróżnienia:

Klasy I – III

SEBASTIAN MICHAŁEK, Szkoła Podstawowa w Tomaszowicach, Instruktor: Agnieszka Amilkiewicz-Marek

WIKTORIA WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie, Instruktor: Marzena Piskorek

GUSTAW KRÓL, Szkoła Podstawowa w Osmolicach, Instruktor: Beata Gustaw

NIKODEM ŁABIGA, Szkoła Podstawowa w Krężnicy Jarej, Instruktor: Jolanta Czarnecka

WOJCIECH  GRUDA, Szkoła Podstawowa w Krasieninie, Instruktor: Ewa Rabos 

Klasy IV – VI

EMILIA  OPOLSKA, Szkoła Podstawowa w Garbowie, Instruktor: Agnieszka Nakonieczna, Katarzyna Mikuła

MANUELA GÓRA, Zespół Szkół w Jabłonnie, Instruktor: Agnieszka Brzozowska

SANDRA SKRZYPCZAK, Szkoła Podstawowa w Palikijach, Instruktor: Urszula Rogowska-Misztal

MIKOŁAJ MENDEL, Szkoła Podstawowa w Strzeszkowicach Dużych, Instruktor: Barbara Stachańska

KACPER  ŁUKA, Szkoła Podstawowa w Ożarowie, Instruktor: Edyta Szczerbicka

WANESA WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie, Instruktor: Agnieszka Marzec

JAKUB LIPSKI, Szkoła Podstawowa w Leścach, Instruktor: Barbara Śpiewak 

Jury dziękuje wszystkim Uczestnikom, Opiekunom i Organizatorom za przyjazną i twórczą atmosferę spotkania z żywym słowem. Jednocześnie pragnie zwrócić uwagę na nieustanną konieczność pracy nad dykcją, emisją głosu i wyrazistością mowy.

Zachęca też do wnikliwych poszukiwań repertuarowych obejmujących utwory spoza kanonu powszechnie znanych i często prezentowanych na konkursach, a także do głębszej analizy wybieranych do prezentacji scenicznej tekstów.

Podpisy Jury

 

MKR 2018 - REGULAMIN WOJEWÓDZTWA - zobacz i pobierz

MKR 2018 - REGULAMIN POWIAT ZIEMSKI - zobacz i pobierz

MKR 2018 - REGULAMIN MIASTO LUBLIN - zobacz i pobierz

MKR 2018 - KARTA ZGŁOSZENIA - zobacz i pobierz