Mały Konkurs Recytatorski

PROTOKÓŁ

TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO

38. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

LUBLIN, 4-5CZERWCA 2019

Jury w składzie:

Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – animatorka kultury, instruktor WOK w Lublinie

Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. H. Łopacińskiego w Lublinie, poetka, recytatorka, fotografka

Barbara Szarwiło – reżyserka Teatru Ziemi Chełmskiej, aktorka Teatru LUKLA, animatorka kultury

w Chełmskim Domu Kultury

po wysłuchaniu 51 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 4 czerwca 2019 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

I NAGRODA – ex aequo

ANTONI  KOZAK Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; Instruktor: Marta Widyńska

ADRIAN  LECHSzkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich; Instruktor: Ewa Anyszek

II NAGRODA

MICHAŁ  MATRASZEK – Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn; Instruktor: Marta Matraszek

III NAGRODA – ex aequo

TAMARA  RECHUL – Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim; Instruktor: Elżbieta Uchman

DARIA  LASZEWSKA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie; Instruktor: Urszula Bzówka

KLAUDIA  SZKUTNIK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie; Instruktor: Iwona Rubacha

MARTYNA  SKOBODZIŃSKA – Szkoła Podstawowa w Woli Uhruskiej; Instruktor: Iwona Krzyżanowska

KAROLINA  TETER – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Starej; Instruktor: Urszula Krawczyk 

WYRÓŻNIENIA

KATARZYNA  KUŹNICKAPubliczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim; Instruktor: Anna Kwiecień

GABRIELA  PIEŃKOSZ – Szkoła Podstawowa w Goździe, Instruktor: Ewa Pieńkosz

HANNA  LISOWSKA Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Instruktor: Janina Młynek

FLORENTYNA  SZYSZŁO Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, Instruktor: Danuta Pastuszak

HANNA  ULMAN – Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie, Instruktor: Alicja Sak

ANNA  GAJEC – Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej; Instruktor: Marta Górniak

MICHALINA  MICHALAK – Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, Instruktor: Małgorzata Woźniak 

Jury, po wysłuchaniu 56 recytatorów w kategorii: klasy IV-VI w dniu 5 czerwca 2019 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I NAGRODA MARIA  MITUŁA Szkoła Podstawowa w Bychawie, Instruktor: Magdalena Miszczak 

II NAGRODA – ex  aequo 

WOJCIECH  CABAJ – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie, Instruktor: Monika Cabaj

ANNA  PIOTROWSKA Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie,Instruktor: Katarzyna Wieczorek,

Grażyna Wójtowicz 

III NAGRODA – ex  aequo 

OSKAR  KOSIŃSKI – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą; Instruktor: Dorota Bis

BOGUSZ  BATYRA Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim; Instruktor: Agata Grudka

MAGDALENA  CISZEWSKA Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu; Instruktor: Renata Sobczyńska

PAWEŁ  STANKIEWICZ Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie, Instruktor: Elżbieta Pochylczuk

ADAM  KIEŁBASA Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, Instruktor: Teresa Dąbska

WYRÓŻNIENIA:

MACIEJ  RADOMYSKI  –  Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor: Sławomir Żyłka

ANTONINA OBYDŹ  –  Zespół Placówek Oświatowych w Swatach, Instruktor: Katarzyna Kapusta

OLIVER  PASTOR   Miejski Dom Kultury w Dęblinie; Instruktor: Agnieszka Stępkowska-Pastor

ALEKSANDRA  ŚWIĆ  –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie, Instruktor: Iwona Rojewska

MAJA  DOROSZUK  Szkoła Podstawowa w Konstantynowie, Instruktor: Katarzyna Filipiuk

ILONA  SOŁDACZUK – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach-Kolonii, Instruktor: Ewa Koler

ALEKSANDRA  KOZAK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Instruktor: Agata Borzęcka

EMILIA  KUŹMICZUK – Szkoła Podstawowa nr 54 w Lublinie, Instruktor: Renata Łęczyńska

RÓŻA  WOJTAŚ – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor: Katarzyna Grudzień

NATALIA  KOSMOWSKA  – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Instruktor: Anna Filipiak-Matras 

Jury z zadowoleniem zauważa, że w tym roku nastąpiło większe zróżnicowanie repertuaru, co znacząco wpłynęło na jakość i przyjemność odbioru prezentowanych recytacji. Jednocześnie stale przypomina, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu. Niepokojąco często pojawia się również maniera zmiękczania spółgłosek, nieprawidłowa w języku polskim.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji. Dziękujemy za autentyczne emocje, którymi zechcieliście się z nami podzielić. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej i świadomej recytacji. Dziękujemy Rodzicom i Pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój. Zachęcamy do dalszej pracy i poszukiwań repertuarowych, które pozwolą dzieciom i młodzieży doskonalić swój warsztat.

 

 

 


Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
4 - 5 czerwca 2019 r.

Koncert Laureatów i Turniej Wojewódzki

38. Małego Konkursu Recytatorskiego

 

w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury

ul. Dolna Panny Marii 3

Mały Konkurs Recytatorski odbywa się pod honorowym patronatem

Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk

W Koncercie Laureatów – Turnieju Wojewódzkim

4 i 5 czerwca wystąpi 110. najlepszych recytatorów

z terenu województwa lubelskiego

w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej

Koncerty konkursowe rozpoczynają się o godz. 10.00 i 13.00 

Odczytanie protokołu i wręczenie nagród nastąpi

4 i 5 czerwca między godz. 15.00 a 16.00

 


W DNIACH 4-5 CZERWCA

W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU KULTURY W LUBLINIE

 UL. DOLNA PANNY MARII 3

SPOTKAJĄ SIĘ FINALIŚCI 38. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA

 

 

I KONCERT, 4 CZERWCA 2019 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

II KONCERT, 4 CZERWCA 2019 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość 

III KONCERT, 5 CZERWCA 2019 R., GODZ. 10.00 -12.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa

IV KONCERT, 5 CZERWCA 2019 R., GODZ. 13.00 -15.00

Występują uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatów: Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Świdnik, Zamość

 

PROTOKÓŁ

TURNIEJ POWIATOWY ZIEMSKI

38. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W LUBLINIE

24 MAJA 2019 R. 

Jury w składzie:

Aleksandra Chojnacka – instruktor ds. aktywizacji artystycznej seniorów w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

Wiesław Kaczkowski – instruktor ds. edycji i publikacji wydawnictw w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie 

po wysłuchaniu 50 prezentacji postanowiło nominować do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie: 

Kategoria wiekowa – klasy I – III

WIKTORIA  KAPICA, SP w Bogucinie; Instruktor: Wiesława Szymczyk

ADRIAN  LECH, SP w Zemborzycach Tereszyńskich; Instruktor: Ewa Anyszek 

Kategoria wiekowa – klasy IV – VI

LENA  ŁUKASZCZYK, Zespół Szkół w Jabłonnie, Instruktor: Agnieszka Brzozowska

ANNA  PIOTROWSKA, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie; Instruktorki: Katarzyna Wieczorek, Grażyna Wójtowicz 

WYRÓŻNIENIA:

Kategoria wiekowa – Klasy I – III

MARCIN  GOŁĘBIOWSKI, SP w Piaskach, kl. II; Instruktor: Beata Sieńczyk

AGATA  KOZIEŁ, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie; Instruktor: Katarzyna Wieczorek

WIKTORIA  WNUK, Zespół Szkół w Piotrkowie; Instruktor: Marzena Piskorek

DANIEL  WRONA, SP w Snopkowie; Instruktor: Walentyna Nowocień 

Kategoria wiekowa – Klasy IV – VI

PAWEŁ  OSSOWSKI, Zespół Szkół w Piotrkowie; Instruktor: Jolanta Korbaś

BARTŁOMIEJ  BOGUSZ, SP nr 2 w Bełżycach; Instruktor: Jolanta Wójtowicz

ROZALIA  SZLĄZAK, SP w Niemcach; Instruktor: Ilona Szlązak

MAGDALENA  SOCHAN, SP  w Niedrzwicy Dużej; Instruktor: Liliana Rosiecka

EMILIA  OPOLSKA, SP w Garbowie; Instruktor: Elwira Litwinek

EWELINA  ADAMSKA, SP w Niemcach; Instruktor: Ilona Kichtiak

ZUZANNA  DOMIN, SP w Krasieninie; Instruktor: Dariusz Starek 

Jury dziękuje wszystkim Uczestnikom, Opiekunom i Organizatorom za przyjazną i twórczą atmosferę spotkania z żywym słowem. Jednocześnie pragnie zwrócić uwagę na nieustanną konieczność pracy nad analizą tekstu, rozumieniem i interpretacją.

Jury postuluje, by recytatorzy unikali w przyszłości gestów ilustracyjnych i rekwizytów.

Zachęca też do wnikliwych poszukiwań repertuarowych obejmujących utwory spoza kanonu powszechnie znanych i często prezentowanych na konkursach. Sugeruje wybór repertuaru spośród poezji i prozy współczesnej. 

Podpisy Jury

 

 

 MKR 2019 regulamin dla województwa - zobacz

MKR 2019 regulamin dla powiatu ziemskiego - zobacz

MKR 2019 regulamin dla miasta Lublin - zobacz

MKR 2019 karta uczestnika - zobacz i pobierz