Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

 


 

PROTOKÓŁ

Z POSIEDZENIA RADY KONSULTANTÓW

JUBILEUSZOWYCH 50 OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ LALKARZY

W DNIACH 16-20 maja 2018 r.

Rada konsultantów w składzie:
- Marek Waszkiel - przewodniczący
- Mieczysław Wojtas - sekretarz
- Paula Czarnecka
- Sylwia Maciejewska
- Słavas Lewy
- Mateusz Tymura

W 50 jubileuszowych Spotkaniach Lalkarzy wzięło udział 12 teatrów amatorskich i 6 pokazów metodycznych teatrów profesjonalnych. Zespoły teatralne   skupiały wszystkie grupy wiekowe (dzieci, młodzież, dorośli)

Doceniając wysiłek twórczy teatrów amatorskich i ich instruktorów rada konsultantów postanowiła wyróżnić i uhonorować wszystkie teatry amatorskie nagrodami finansowymi.

1. Grupę Kolędniczą z Lublina za zachowanie i kontynuowanie tradycji ludowej szopki polskiej w spektaklu “Szopka z kukiełkami” w reżyserii Piotra Kuli

2. Teatr Animagia z Żytna za wybitną kreację artystyczną i magię teatru w spektaklu “Karczma pod Białym Łabędziem” w reżyserii Jana Michała Zaskórskiego

3. Młodszą Grupę Teatralną Lalkarze ze Spytkowic za atrakcyjną adaptację klasycznej baśni środkami teatru wizualnego w spektaklu “Zimowa Opowieść” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków

4. Teatr Animacji Lalki i Przedmiotu eF za jasną konstrukcję dramaturgiczną i wykorzystanie siły teatru czarnego w inscenizacji motywów z baśni Andersena w spektaklu “Malowanie Światłem” w reżyserii Aleksandry Małeckiej

5. Starszą Grupę Teatralną Lalkarze ze Spytkowic za energię sceniczną i próbę zmierzenia się z aktualnym oraz trudnym problemem uzależnień w środowisku młodzieży w spektaklu “Dopalaczom mówimy nie” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków

6. Teatr Lepszy Profil z Piotrkowa Trybunalskiego za pierwsze udane spotkanie z teatrem plastycznym w spektaklu “Twarz w twarz” w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk

7. Teatr Lalkowy Przytulanka ze Stalowej Woli za niepohamowaną pasję tworzenia teatru pod opieką Janiny Wani

8. Teatr Form Niewielkich z Białegostoku za przestrzeń la nieposkromionej wyobraźni i sceniczną swobodę w spektaklu “Wyobraźnia” w reżyserii Małgorzaty Sienkiewicz

9. Teatr Galimatias z Żabna za czerpanie radości z   tworzeniu teatru i wydobycie humoru w spektaklu “A niech to gęś kopnie” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej

10. Teatr Rozregulowani z Zabrza za poruszenie tematu odmienności szczególnie istotnego dla młodego człowieka w spektaklu “Dlaczego nie lubię Kowalskich” w reżyserii Małgorzaty Baryły i Mateusza Grenia

11. Teatr 4 z Białegostoku za prostotę środków i mądrość przekazu w spektaklu “Wiedźma”   w reżyserii Małgorzaty Sienkiewicz

12. Uliczny Teatr Ognia Antidotum   z Białej Podlaskiej za niegasnącą potrzebę poszukiwania form z pogranicza kuglarstwa i teatru w widowisku “Alicja w krainie ognia” w reżyserii Sylwii Zdunkiewicz


Ponadto Rada Konsultantów pragnie wyróżnić indywidualnie instruktorów:
1. Jana Michała Zaskórskiego - artystę teatru
2. Małgorzatę Kowalczyk za scenografię w spektaklu “Twarz w twarz” oraz lalki do spektaklu “A niech to gęś kopnie”

oraz młode aktorki:
1. Karolinę Wolską za kreację aktorską w spektaklu “Karczma pod białym łabędziem”
2. Marię Heller za kreację aktorską w spektaklu “Wiedźma”

a także Renatę Rutkowską
za głosową interpretację roli Papugi w spektaklu “Baśń o Arabeju i Pięknej Dźaminie.

Rada Konsultantów dziękuje wszystkim uczestnikom Jubileuszowych 50 Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy za udział w imprezie, a instruktorom za wkład w przygotowanie wszystkich podopiecznych do prezentacji teatralnych.

Tegoroczna edycja Spotkań Lalkarzy była niezwykle różnorodnym i inspirującym wydarzeniem artystycznym stając się prawdziwym świętem teatru.
Z satysfakcją zauważamy wielość poszukiwań formalnych i tematycznych oraz podejmowanie teatralnej dyskusji w sprawach wrażliwych i ważnych dla młodego pokolenia.
Rada Konsultantów zauważa, że tegoroczna formuła Spotkań sprawdziła się i powinna być kontynuowana w przyszłości.

Po obejrzeniu, analizie wszystkich spektakli oraz dyskusji z instruktorami pragniemy podzielić się naszymi refleksjami:

1) Doceniamy fakt częstszego sięgania po różnorodne formy lalkowe w tej edycji Spotkań jednakże należałoby się przyjrzeć precyzji animacji, gdyż zauważamy w jej obszarze niedosyt,

2) W tym roku pojawiły się ciekawe poszukiwania plastyczne w zakresie scenografii i teatru ożywionej formy. Mamy nadzieję na dalsze rozwijanie pomysłów oraz dbałość o jednorodność konwencji i użytych środków.

3) Widzimy potrzebę umuzykalniania dzieci. Zachęcamy również do poszerzania przestrzeni dźwiękowej o autorską wypowiedź oraz wprowadzania muzyki wykonywanej na żywo.

4) Sugerujemy rozszerzenie oferty warsztatowej skierowanej do instruktorów i opiekunów zespołów, w celu pogłębienia ich świadomości pedagogicznej i artystycznej.

Rada Konsultantów serdecznie dziękuję Wojewódzkiemu Ośrodkowi Kultury w Lublinie - głównemu organizatorowi Spotkań za pielęgnowanie pięknej tradycji lalkarskiej, życzliwość i miłą atmosferę oraz Centrum Spotkania Kultur za gościnność i organizacyjno-techniczne wsparcie. Szczególnie pragniemy podziękować:
Iwonie Niewczas, głównemu koordynatorowi Spotkań
Andrzejowi Osuchowi koordynatorowi techniki i realizacji
Barbarze Piróg - koordynatorowi merytorycznemu
Krzysztofowi Makuchowi - koordynatorowi techniki i realizacji.

Dziękujemy także wolontariuszom za trud wniesiony w sprawne przeprowadzenie imprezy którzy, bezinteresownie i z sercem wspomagali wszystkie działania organizacyjno-techniczne.

Cieszymy że mimo początkowych trudności jubileuszowe spotkania przebiegły w aurze zrozumienia i współpracy wszystkich podmiotów uczestniczących i tworzących wydarzenie.

 

   PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY

Konkursu na lalkę

50. Ogólnopolskich  Spotkań Lalkarzy

Jury w składzie:

1. Zbigniew Śliwiński – Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” - Przewodniczący Jury

2. Andrzej Wenerski – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Puławach

3. Beata Urniaż-Księska – plastyk,  Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

4. Iwona Niewczas – główny instruktor d/s teatru, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

6. Kamila Salwowska-Duk - historyk sztuki, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

7. Małgorzata Bojanowicz – Kierownik Działu Amatorskiego Ruchu Artystycznego w POK „Dom Chemika”

            Na posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2018 r. oceniło 39 lalek, z czego wyróżniono 9 oraz nagrodzono 16. Zadaniem uczestników było skonstruowanie własnej lalki teatralnej. Na konkurs napłynęły prace w kategoriach: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat, dzieci szkół podstawowych z klas I-III, dzieci szkół podstawowych z klas IV-VII, młodzież gimnazjalna i młodzież szkół średnich. Niektóre z nich odznaczały się wysoką wartością artystyczną, a jury chwaliło pomysłowość oraz jakość wykonania. Przy ocenie brano pod uwagę wyobraźnię twórczą, ekspresję, samodzielność wykonania oraz fakt czy lalka może być funkcjonalna i można nią animować. Celem konkursu było rozwijanie zdolności manualnych, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozbudzanie wyobraźni, popularyzację różnorodnych form plastycznych i teatralnych, wymianę pomysłów i doświadczeń.

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Wiktor Zielonka, „Lalka Ola”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka), opiekun: Justyna Rusek, Paulina Wolszczak;

Fabian Michalik, „Jadzia w czerwonym kapturku”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka), opiekun: Justyna Rusek, Paulina Wolszczak;

Piotr Cywka, „Odważna Skarpeciara”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka)

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I-III:

Gabrysia Glegoła, „Czarodziej”, opiekun: Dominika Glegoła;

Barbara Kuranc, „Diabolina”, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie im. K. S. Wyszyńskiego, opiekun: Marta Łuszczyńska;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI:

Julia Depa, „Sara”, Szkoła Podstawowa nr 10 w Puławach, opiekun: Magdalena Markowska;

Izabela Feledyn, „Czerwony Kapturek”, opiekun: Magdalena Markowska;

  • w kategorii: młodzież gimnazjalna:

Angelika Sadowska, „Lola”, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Górze Puławskiej, opiekun: Iwona Kowalik;

  • w kategorii: młodzież szkół średnich:

Marcin Gański,  „EL GRINGO LA TACO”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun: Dominika Kornecka. 

III NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Jakub Kumor, „Ninja”, Publiczne Przedszkole Integracyjne, opiekun: J .Jedziniak, M. Grądziel, S. Sulej;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I-III:

Gustaw Dąbrowski, „Czerwony Kapturek”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, opiekun: Izabela Postawska;

Julia Cegłowska, „Królewna Śnieżka”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, opiekun: Izabela Postawska;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI:

Malwina Czarnecka, „Lalka teatralna - Pinokio”, Niepubliczna Integracyjna SP Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych Arka, opiekun: Iwona Borowik;

Filip Dąbrowski, „Pinokio”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, opiekun: Izabela Postawska;

  • w kategorii: młodzież gimnazjalna:

Aleksandra Ałdaś, „Anastazja”, SP 10 - klasy II, kl III gimnazjum, opiekun: Magdalena Markowska.

W kategorii młodzież szkół średnich III nagrody nie przyznano. 

II NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Marcel Mizura, „Babcia Jaga”, Miejskie Przedszkole nr 16 w  Puławach, opiekun: Anna Niespodziana, Paulina Kursa-Antas;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I-III:

Zuzanna Tokarczyk, „Pani Zgredkowa - żona Zgredka”, opiekun: Edyta Tokarczyk; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI:

Dominik Giza, „Yoda”, SP 10, opiekun: Magdalena Markowska 

  • w kategorii: młodzież gimnazjalna:

Julia Duliasz, „Renata”, Szkoła Podstawowa nr 10 w Puławach  (klasy II i III gimnazjum), opiekun: Magdalena Markowska;

Angelika Lis, „Zagubiony Anioł”, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Górze Puławskiej, opiekun: Iwona Kowalik.

W kategorii młodzież szkół średnich II nagrody nie przyznano.  

I NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Oskar Kowalczyk, „Wesoły klaun”, MP 16 Puławy, opiekun: Anna Niespodziana, Paulina Kursa-Antas;

Kuba Szymajda, „Minionek”,  MP 16 Puławy, opiekun: Anna Niespodziana, Paulina Kursa-Antas; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I-III:

Wojtek Tokarczyk, „Pogromca światów”, opiekun: Edyta Tokarczyk; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI:

Aleksandra Szybiak, „Niebieski”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun: Dominika Kornecka; 

  • w kategorii: młodzież gimnazjalna:

Julia Matraszek, „Puszysław”, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Górze Puławskiej, opiekun: Iwona Kowalik.

W kategorii młodzież szkół średnich I nagrody nie przyznano.

  

Podpisy Jury: 

Zbigniew Śliwiński ............................................................................................................................. 

Andrzej Wenerski............................................................................................................................... 

Beata Urniaż-Księska.......................................................................................................................... 

Iwona Niewczas …............................................................................................................................... 

Kamila Salwowska-Duk...................................................................................................................... 

Małgorzata Bojanowicz.......................................................................................................................

 

PROTOKÓŁ  POSIEDZENIA  JURY

 konkursu na plakat

50. Ogólnopolskich  Spotkań Lalkarzy

 

Jury w składzie:

1. Zbigniew Śliwiński – Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” - Przewodniczący Jury

2. Andrzej Wenerski – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Puławach

3. Beata Urniaż-Księska – plastyk,  Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

4. Iwona Niewczas – główny instruktor d/s teatru, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

6. Kamila Salwowska-Duk - historyk sztuki, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

7. Małgorzata Bojanowicz – Kierownik Działu Amatorskiego ruchu Artystycznego w POK „Dom Chemika”

 

Na posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2018 roku Jury oceniło 96 prac plastycznych, z czego nagrodzono 17  i wyróżniono 4. Na konkurs napłynęły prace w kategoriach: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat, dzieci szkół podstawowych z klas I – III, dzieci szkół podstawowych z klas IV – VII, młodzież gimnazjalna, młodzież szkół średnich. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę poziom realizacji w warstwie plastycznej, oryginalność i ekspresję wypowiedzi artystycznej, samodzielność wykonania. Jury wybrało pracę, której motyw zasadniczy po opracowaniu i dopasowaniu do potrzeb graficznych będzie stanowił tegoroczny plakat Spotkań.

Członkowie Jury składają podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom i instruktorom, licząc na współpracę w latach przyszłych.

 

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Maja Skomra, „Przygody rodzinki”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka),

opiekun: Monika Mocarska, Anetta Grzęda;

Alan Zdański, „Trzy Świnki”,  Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I – III:

Karolina Żukowska, „Lalka Klaudia”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach,

opiekun: Małgorzata Kuś;

  • w kategorii:  młodzież gimnazjalna:

Lena Pejo, „Lalkarze”, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Chełmie, opiekun: Edyta Bubiłek-Wójcik. 

W kategoriach dzieci szkół podstawowych z klas IV – VII oraz młodzież szkół średnich wyróżnień nie przyznano. 

III NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Mateusz Stachnio, „Pomagający książę”,  Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka), opiekun: Monika Mocarska, Anetta Grzęda;

Michalina Stolarek, „Żołnierz na straży”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach (zerówka), opiekun: Monika Mocarska, Anetta Grzęda; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I – III:

Konrad Rumik, „Trzy świnki”, Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura;

Wojtek Tokarczyk, „Międzygalaktyczny gladiator”, opiekun: Edyta Tokarczyk; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV – VII:

Zuzanna Meresta, „Bajka o...”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie,

opiekun: Dominika Kornecka;

Anna Jakubczak, „Uczucia Niewidome”, Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach,

opiekun: Monika Wójcik;

Kinga Paniak, „Zaczarowany kapelusznik”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach ,

opiekun: Małgorzata Kuś; 

  • w kategorii:  młodzież szkół średnich:

Michalina Danielak, „Tancerka”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie,

opiekun: Dominika Kornecka.

W kategorii młodzież gimnazjalna nagrody nie przyznano. 

II NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Magdalena Janiak, „Mały, czarny kotek zagubiony w wielkim lesie”, Szkoła Podstawowa nr 11            w Puławach (zerówka), opiekun: Monika Mocarska, Anetta Grzęda;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I – III:

Nikola Przech, „Piękna i Bestia”, Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura;

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV – VI:

Karolina Gackowska, „Bez tytułu”, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie,

opiekun: Edyta Bubiłek-Wójcik;

Maria Cygan, „Trzy świnki”, Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura; 

  • w kategorii:  młodzież szkół średnich:

Karolina Błaszczuk, „Spektakl przy bramie”, V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, opiekun: Krystyna Rybka, Agata Błaszczuk;

Aleksandra Pietrzak, „Miętusek”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie,

opiekun: Dominika Kornecka.

W kategorii:  młodzież gimnazjalna II nagrody nie przyznano. 

I NAGRODĘ OTRZYMUJĄ:

  • w kategorii: przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat:

Idalia Szymaniak, „Czerwony Kapturek”, Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I – III:

Lena Szymaniak, „Pinokio”, Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach,

opiekun: Szczepan Kasiura; 

  • w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas IV – VI:

Katarzyna Dziurka, „Pinokio”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie,

opiekun: Dominika Kornecka 

W kategoriach młodzież gimnazjalna i młodzież szkół średnich I nagrody nie przyznano. 

Praca..Idalii Szymaniak „Czerwony Kapturek.” została wykorzystana do zaprojektowania  plakatu

50. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy. 

Podpisy Jury: 

Zbigniew Śliwiński............................................................................................................................... 

Andrzej Wenerski............................................................................................................................... 

Beata Urniaż-Księska......................................................................................................................... 

Iwona Niewczas …............................................................................................................................... 

Kamila Salwowska-Duk....................................................................................................................... 

Małgorzata Bojanowicz........................................................................................................................

 

  

 Program 50 Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy - ZOBACZ I POBIERZ

 

Teatry Amatorskie: 


Grupa Kolędnicza - Szopka z kukiełkami - ZOBACZ I POBIERZ

Grupa Teatralna Lalkarze - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr 4 i Form Niewielkich - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Animacji Lalki i Przedmiotu eF -  Malowane światłem - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Animagia - Karczma pod Białym Łabędziem - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Galimatias - A niech to gęś kopnie! - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr LEPSZY PROFIL - Twarz w twarz - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Przytulanka - Baśń o Arabeju i pięknej Dżaminie - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Rozregulowany - Dlaczego nie lubię Kowalskich - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Uliczny Ognia Antidotum - Alicja w Krainie Ognia - ZOBACZ I POBIERZ

 

WARSZTATY


1) Autorskie warsztaty muzyczno-teatralne pod nazwą WSZYSTKO GRA - ZOBACZ I POBIERZ 

2) Autorskie warsztaty lalkowe pod nazwą SEN BUNRAKA - ZOBACZ I POBIERZ 

3) Autorskie warsztaty  maskowe pod nazwą MASKA FORMA PRZEDMIOT - ZOBACZ I POBIERZ 

4) Autorskie warsztaty lalkowe pod nazwą SCENY Z ŻYCIA LALEK - ZOBACZ I POBIERZ 

5) Autorskie warsztaty lalkowe pod nazwą SZTUKA ANIMACJI... tym co się zrodzi z improwizacji - ZOBACZ I POBIERZ 

6) Autorskie warsztaty lalkowe pod nazwą - Cień - nie taki szary jak go malują - ZOBACZ I POBIERZ 

7) Autorskie warsztaty teatralne pod nazwą - Ekspresja twórcza i gra wyobraźni w budowaniu obrazów i scen dramatycznych - ZOBACZ I POBIERZ 

8) Autorskie warsztaty scenopisarskie - PISANIE SCENARIUSZY  NA SCENĘ  - DLA INSTRUKTORÓW - ZOBACZ I POBIERZ 

9) Autorskie warsztaty Teatry lalkowe na świecie - filmowy pokaz multimedialny z wprowadzeniem i dyskusją - ZOBACZ I POBIERZ 

 

 

Teatry Metodyczne

 

Monodram Natalii Sakowicz - Pobudka - ZOBACZ I POBIERZ

 Pokaz  Metodyczny - Bajkowanie - - ZOBACZ I POBIERZ

Pokaz studentów z Rosji - Pochowajcie mnie pod podłogą - ZOBACZ I POBIERZ

Pokaz sudentów z Białegostoku - Gry rodzinne - ZOBACZ I POBIERZ

Teatr Miniatura - Krzyżacy - ZOBACZ I POBIERZ

Vélo Théâtre  Apt Francja - Królik Na Księżycu - ZOBACZ I POBIERZ

 

 

Hymn Lalkarza - Tekst

Hymn Lalkarza - Pobierz


Historia Spotkań Lalkarzy - ZOBACZ I POBIERZ

 

 

 

 

 REGULAMIN 50 OSL 2018 - zobacz i pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA 50 OSL 2018 - zobacz i pobierz

KARTA OBSERWATORA 50 OSL 2018 - zobacz i pobierz

 REGULAMIN 50 OSL 2018 - KONKURS na LALKĘ - ZOBACZ I POBIERZ

KARTA ZGŁOSZENIA  50 OSL 2018 - KONKURS NA LALKĘ - ZOBACZ I POBIERZ

REGULAMIN 50 OSL 2018 - KONKURS NA PLAKAT - ZOBACZ I POBIERZ

KARTA ZGŁOSZENIA 50 OSL 2018 - KONKURS NA PLAKAT - ZOBACZ I POBIERZ

REGULAMIN 50 OSL 2018 - RECENZJA TEATRALNA - ZOBACZ I POBIERZ

 

KARTA WOLONTARIUSZA 50 OSL 2018 - DO POBRANIA