Seminarium

 

Lublin, 24.05.2018 r.

WOK/AS/4251-11F/18

 

Szanowni Państwni 

 

         Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie informuje, że w ramach 52. Ogólnopolskiego  Festiwalu  Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu  organizuje OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM FOLKLORYSTYCZNE, na które zaprasza etnomuzykologów, etnografów, folklorystów, instruktorów samorządowych domów kultury, pracowników instytutów naukowych i muzeów oraz wszystkich zainteresowanych Festiwalem w Kazimierzu i problematyką polskiego folkloru.

         SEMINARIUM odbędzie się 21 czerwca (czwartek) o godz. 17:00

w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, ul. Rynek 19

Temat tegorocznego seminarium: „Instrumenty muzyczne w polskiej tradycji ludowej. Cymbały i cymbaliści”.

Seminarium poprowadzi prof. dr hab. Jan Adamowski – UMCS w Lublinie,

a referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą: prof. dr hab. Piotr Dahlig – Uniwersytet Warszawski i Piotr Krupski – cymbalista z Elbląga. Seminarium towarzyszyć będzie wystawa ukazująca życie i twórczość Józefa Krupskiego – jednego z ostatnich cymbalistów wileńskich, jacy w ramach ekspatriacji zamieszkali na Mazurach.

Organizatorzy zapewniają wyżywienie i zakwaterowanie w czasie trwania Festiwalu w ramach akredytacji wynoszącej 330 zł (110 zł za dzień pobytu). Koszty przejazdu pokrywają instytucje delegujące.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie załączonej karty zgłoszenia  na adres: WOK, ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin do dnia 13 czerwca br.

Akredytację prosimy wpłacać na nasze konto:

BANK PEKAO SA Lublin Nr 06 1240 5497 1111 0010 8232 7863.

Po przyjeździe do Kazimierza zapraszamy do Biura Organizacyjnego, które w czasie trwania Festiwalu mieścić się będzie w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki przy ul. Lubelskiej 12. 

Serdecznie zapraszamy 

Dyrektor

dr Artur Sępoch

 

KARTA ZGŁOSZENIA NA SEMINARIUM - do pobrania