Wystawy

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Wołosowicz ur. 1977 r. w Białej Podlaskiej. Obecnie mieszka we wsi Ortel Książęcy, gmina Biała Podlaska. Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach.

            Moją twórczość cechuje wielkie upodobanie otaczającego mnie świata – ponieważ nie ukończyłam szkoły artystycznej, przyroda była i jest moją największą nauczycielką. Nie trzymam się żadnych reguł ani zasad, bo właściwie ich nie znam. Wszystko, co potrafię, jest efektem mojej pracy, własnych pomysłów i doświadczeń. Obrazy tworzę w technice olejnej. Przedstawiając pejzaż realistycznie, chcę utrwalić w pamięci odbiorcy pobyt na wsi, wędrowkę po lesie, a tym samym zwolnić nieustanny pęd, skłonić do refleksji, wyciszyć negatywne emocje. Niedostrzegalnym gestem na swój sposób protestuję przeciw plastikowemu światu, przetworom, wytworom fikcji, sztuczności, przeciw wszystkiemu, co zamiast nas rozwijać, właściwie nas cofa. 

Wystawy autorskie:

Biała Podlaska 2010, Łomazy 2011,Warszawa 2018, Lublin 2018, Terespol 2018 

https://www.facebook.com/agnieszka.wolosowicz.9

a.wolosowicz@interia.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruno4ever 2017 w WOK

Wernisaż 12 lipca w urodziny Brunona Schulza 

W 125. urodziny Brunona Schulza, artysty i pisarza, jednego z najwybitniejszych twórców kultury polskiej okresu Międzywojnia, którego książki „Sklepy cynamonowe” i „Sanatorium pod klepsydrą” przetłumaczono na ponad 40 języków świata, zapraszamy na dedykowaną mu wystawę. 

Wernisaż odbędzie się w środę 12 lipca 2017 roku o godz. 18.00 w Galerii na I piętrze w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. 

Na wystawę złożą się dwie ekspozycje fotograficzne, cykle zdjęć: „Schulzowskie podróże po Galicji” Marca Sagnola z Paryża, filozofa, poety, podróżnika i dyplomaty, który fotografuje „analogowo” i sam obrabia filmy jak i odbitki, oraz „Prowinicja osobliwa” Grzegorza Józefczuka z Lublina, publicysty i działacza kultury, który przedstawi swój obraz współczesnego oblicza Drohobycza, miasta, z jakiego wyrasta twórczość Brunona Schulza. Dodatkowo zobaczymy „aneks dokumentalny”, czyli plakaty Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, jaki w tym schulzowskim mieście odbywa się od 2004 roku co dwa lata, pod patronatem MKiDN oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w ramach projektu „Bruno4ever 2017. Dni Brunona Schulza w Lublinie” realizowanego od dziesięciu lat (ze wsparciem finansowym miasta Lublin). Będzie ją można oglądać do końca lipca.

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA - zobacz

ZDJĘCIA - zobacz

 

 

 

         Więcej zdjęć - patrz
 Galeria - Urszula Pakuła-wystawa malarstwa