Wystawy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruno4ever 2017 w WOK

Wernisaż 12 lipca w urodziny Brunona Schulza 

W 125. urodziny Brunona Schulza, artysty i pisarza, jednego z najwybitniejszych twórców kultury polskiej okresu Międzywojnia, którego książki „Sklepy cynamonowe” i „Sanatorium pod klepsydrą” przetłumaczono na ponad 40 języków świata, zapraszamy na dedykowaną mu wystawę. 

Wernisaż odbędzie się w środę 12 lipca 2017 roku o godz. 18.00 w Galerii na I piętrze w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. 

Na wystawę złożą się dwie ekspozycje fotograficzne, cykle zdjęć: „Schulzowskie podróże po Galicji” Marca Sagnola z Paryża, filozofa, poety, podróżnika i dyplomaty, który fotografuje „analogowo” i sam obrabia filmy jak i odbitki, oraz „Prowinicja osobliwa” Grzegorza Józefczuka z Lublina, publicysty i działacza kultury, który przedstawi swój obraz współczesnego oblicza Drohobycza, miasta, z jakiego wyrasta twórczość Brunona Schulza. Dodatkowo zobaczymy „aneks dokumentalny”, czyli plakaty Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, jaki w tym schulzowskim mieście odbywa się od 2004 roku co dwa lata, pod patronatem MKiDN oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w ramach projektu „Bruno4ever 2017. Dni Brunona Schulza w Lublinie” realizowanego od dziesięciu lat (ze wsparciem finansowym miasta Lublin). Będzie ją można oglądać do końca lipca.

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA - zobacz

ZDJĘCIA - zobacz

 

 

 

         Więcej zdjęć - patrz
 Galeria - Urszula Pakuła-wystawa malarstwa