XVIII Wojewódzki Konkurs Literacki

Pliki

                                                                                          

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ WOJEWÓDZKI OŚRODEK KULTURY

W LUBLINIE

 

 

Jury w składzie:

Maria Brzezińska

Ewa Hadrian

Waldemar Michalski

Anna Kistelska – sekretarz

Po zapoznaniu się z 139. zestawami prac literackich przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii „Szkoła Podstawowa”

POEZJA

I Nagroda NATALIA  SAMBORSKA, Szkoła Podstawowa w Kalinówce

II Nagroda ex  aequo –

KINGA  MORAWIK, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych

POLA  WASZUK, Szkoła Podstawowa  nr 2 w Łęcznej, „Kocyk Literacki”

III Nagroda – ex  aequo –

PATRYCJA  CHUDEK, Szkoła Podstawowa w Kisielsku

KINGA  PUACZ, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Wyróżnienia:

PIOTR  CHUDEK, Szkoła Podstawowa w Kisielsku

DARIA  MARIA  MYSZKA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

MILENA  ROMBEL, Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach

 

PROZA

I Nagroda ex  aequo –

DOMINIK  BORKOWSKI, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie

JAKUB  KOMAN, Szkoła Podstawowa w Teratynie

 

II Nagroda ex  aequo –

KALINA  MARZEC, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

JAN  NALEWAJEK, Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

III Nagroda ALEKSANDRA  MENDEL, Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej

Wyróżnienia:

MARIA  PISKORZ, Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach

MAJA  PRZEGALIŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie

ANITA  STRYGUN, Szkoła Podstawowa w Rejowcu

 

w kategorii „Szkoła Średnia”

POEZJA

I Nagroda NATALIA  KAJKA, Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach, sekcja literacka

II Nagroda ex  aequo –

KATARZYNA   ANNA  LENDZION, „Kocyk Literacki”

MARTYNA  GRZEGORCZYK, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

III Nagroda IGA  ŁOBIŃSKA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im.
I.J. Paderewskiego w Lublinie

Wyróżnienia:

ANGELIKA  CZUBAK, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

MARTYNA  WARYSZAK, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

 

PROZA

I Nagroda MAJA  WARDZIAK, II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

II NagrodaEMILIA  BARAN, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

III Nagroda ex  aequo –

NATALIA  KLOC, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

KACPER  WARDA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego
w Lublinie

 

NAGRODĘ SPECJALNĄ Przewodniczącego Jury otrzymuje AGATA BECHTA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie

W kategorii Proza „Szkoła Średnia” wyróżnień nie przyznano.

 

W kategorii „Dorośli”

POEZJA

I Nagroda MAŁGORZATA  MACHNICA, Lublin

II Nagroda ex  aequo –

BOGUSŁAWA  LANKAMER, Łaszczów

MARTYNA  MACHNICA, Lublin

III Nagroda – ex  aequo –

AGNIESZKA  DRĄŻEK, Telatyn

KINGA  KOŁODZIEJ, Lublin

Wyróżnienia:

KRYSTYNA  IGRAS, Pokrówka

ZBIGNIEW  LECH, Lublin

AGATA  ŚWIDERSKA, Stare Kobiałki

ZOFIA  ZUZANNA ZNAMIEROWSKA, Lublin

 

PROZA

I Nagroda –  HENRYK  PODOBA, Tomaszów Lubelski

II Nagroda – NATALIA  REJ, Lublin

III Nagroda – EDYTA  ŁYSIAK, Kazimierz Dolny

Wyróżnienia:

KAMILA  SADLAK, Sporniak

 

            Jurorzy dziękują wszystkim Autorom za liczny i twórczy udział w konkursie literackim „Światłoczułość”; z przyjemnością obserwujemy wzrastający poziom zwłaszcza utworów poetyckich (we wszystkich kategoriach wiekowych). „Światłoczułość” – choć nazwa należy do dziedziny fotografii i filmu (światłoczułe klisze) – była, zgodnie z sugestią Organizatora Konkursu, pięknie interpretowana metaforycznie, jako wrażliwość, empatia, czułość dla przyrody i ludzi.

            W imieniu Jury dziękujemy p. Annie Kistelskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie za znakomite przygotowanie i przeprowadzenie Konkursu zachęcającego młodzież i osoby dorosłe do twórczości literackiej, co jest zadaniem niełatwym w czasach przewagi obrazu nad słowem.











Drodzy Laureaci!

 

Informujemy, że finał 18. Wojewódzkiego Konkursu Literackiego odbędzie się 27 kwietnia 2022 r.
w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie przy ul. G. Narutowicza 4. Zapraszamy wszystkich Laureatów (z jedną osobą towarzyszącą) na godzinę 11:00.

 

 

LISTA LAUREATÓW

XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

 

Wszystkim Laureatom Konkursu gratulujemy i serdecznie zapraszamy na uroczystość rozdania nagród połączoną z promocją wydawnictwa zawierającego nagrodzone i wyróżnione prace.

 

Szczegółowy protokół Konkursu zostanie wówczas podany do wiadomości publicznej. Jeżeli, z powodu pandemii, nastąpią kolejne ograniczenia zgromadzeń, zawiadomimy Państwa o zmianie terminu spotkania.

 

Prosimy Laureatów o nadesłanie konkursowych prac drogą elektroniczną na adres mailowy:

wok.oficyna.lublin@gmail.com

do dnia 28 lutego bieżącego roku, co znacząco przyspieszy prace redakcyjne nad wydawnictwem.

 

Na konkurs wpłynęło łącznie 139 zestawów prac.

Poniżej zamieszczamy Listę Laureatów w porządku alfabetycznym.


 

KATEGORIA „SZKOŁA PODSTAWOWA”

DOMINIK BORKOWSKI, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie

PATRYCJA CHUDEK, Szkoła Podstawowa w Kisielsku

PIOTR CHUDEK, Szkoła Podstawowa w Kisielsku

JAKUB KOMAN, Szkoła Podstawowa w Teratynie

KALINA MARZEC, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

ALEKSANDRA MENDEL, Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej

KINGA MORAWIK, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych

DARIA MARIA MYSZKA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

JAN NALEWAJEK, Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

MARIA PISKORZ, Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach

MAJA PRZEGALIŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie

KINGA PUACZ, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

MILENA ROMBEL, Szkoła Podstawowa w starych Kobiałkach

NATALIA SAMBORSKA, Szkoła Podstawowa w Kalinówce

ANITA STRYGUN, Szkoła Podstawowa w Rejowcu

POLA WASZUK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, „Kocyk Literacki”

 

KATEGORIA „SZKOŁA ŚREDNIA”

EMILIA BARAN, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

AGATA BECHTA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie

ANGELIKA CZUBAK, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

MARTYNA GRZEGORCZYK, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

NATALIA KAJKA, Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach, sekcja literacka

NATALIA KLOC, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

KATARZYNA ANNA LENDZION, „Kocyk Literacki”

IGA ŁOBIŃSKA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie

KACPER WARDA, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie

MAJA WARDZIAK, II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

MARTYNA WARYSZAK, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

 

KATEGORIA „DOROŚLI”

AGNIESZKA DRĄŻEK, Telatyn

KRYSTYNA IGRAS, Pokrówka

KINGA KOŁODZIEJ, Lublin

BOGUSŁAWA LANKAMER, Łaszczów

ZBIGNIEW LECH, Lublin

EDYTA ŁYSIAK, Kazimierz Dolny

MAŁGORZATA MACHNICA, Lublin

MARTYNA MACHNICA, Lublin

HENRYK PODOBA, Tomaszów Lubelski

NATALIA REJ, Lublin

KAMILA SADLAK, Sporniak

AGATA ŚWIDERSKA, Stare Kobiałki
ZOFIA ZUZANNA ZNAMIEROWSKA, Lublin

Galeria